Bitcoin nova nadej jedi star wars 2019

Okolo halvingu Bitcoinu je zatiaľ ticho pred búrkou a sentiment sa začína posúvať z negatívnej nálady do nálady „I dont care about Bitcoin“, čo vždy znamenalo obrovský výstrel na Bitcoin a zmena hry. Táto situácia mi aktuálne pripomína sentiment ako na 3 000 USD, kde si ľudia hovorili, že Bitcoin kapituluje.

Týdenní graf BTC/USD
Týždenný graf BTC/USD

Tento graf si aktuálne poriadne zapamätajte, pretože najlikvidnejšia časť sa nachádza okolo 6 400 USD, kde si podľa môjho názoru veľkí hráči vezmú posledné veľmi likvidné nákupy. Navyše CCI začína vytvárať falling wedge a tieto štruktúry praskajú nahor.

Čakám na posledný dump Bitcoinu

Mnohí z vás, čo ma sledujú, tak vedia, že som už nejaký ten piatok vo fiate a venujem si svojim firmám. Celý proces je o obrovskej trpezlivosti, pretože byť vo fiate nie je veľmi komfortné, keď sa halving blíži. Ja stále verím, že si Bitcoin nakúpim pod 6 000 USD. Ďalej verím tomu, že sa Bitcoin vráti na 10 000 USD v roku 2020, prečo?

  1. Halving Bitcoinu (ovplyvnenie strany ponuky)
  2. Spustenie ETF na Bitcoine (ovplyvnenie strany dopytu)

Veľkí hráči fázujú nákupy

Traderi často zabúdajú na to, že sa musia pozerať na graf a vidieť veci v kontexte a tzv. bigger picture. Osobe mi pripadá celý downtrendový kanál ako naberanie Bitcoinu na spote a shortovanie na futures. V downtrendovom kanáli by najväčšie objemové sviece mali mať logicky shorty, ale ono to tak vôbec nie je.

Týdenní graf BTC/USDT
Týždenný graf BTC/USDT

V downtrendovom kanáli majú týždenné sviece najväčšie objemy vlastne zelené sviece. Zvláštne že? Podľa môjho názoru prebieha obrovská akumulácia Bitcoinu a pre nás, ktorí nie sme market makeri by to znamenalo, že whales musí vytiahnuť cenu nad 9 000 USD.

Objemy rapídne klesajú

Zatiaľ čo sa na altcoinoch objemy zdvihli za posledných pár týždňov hlavne vďaka poklesu dominancie Bitcoinu, tak Bitcoin svoje objemy znižuje, takže sa k niečomu schyľuje. Aktuálne na grafe vidím silné sekané market príkazy, cez ktoré sa Bitcoin nemôže dostať, aj keď sa urputne snaží. Tento kontext vrátane správania orderbooku na Bitmexe mi hovorí, že to chcú veľkí hráči dostať ešte nižšie.

Denný graf BTC/USDT

Krátkodobo mám zakreslenú falling wedge štruktúru, ktorá môže cenu posunúť na pár dní aj vyššie a predĺžiť tak downtrend Bitcoinu.

Môže sa Bitcoin dostať na 100 000 USD?

Na túto otázku samozrejme odpoveď nepoznám, ale viem, ako sa zmenilo správanie zlata pri spustení ETF na Bitcoin. Argumentácia tým, že pri bullrune na 20 000 USD nebolo shortovanie Bitcoinu, je samozrejme správna. Avšak keď Bitcoin vystrelí z 3 000 USD na 14 000 USD, tak už to shortovanie bolo.

Ak by sa Bitcoin stal oficiálnym trading aktívom pre WallStreet, zažije Bitcoin taký vysoký masívny nával likvidity, že skôr ako sa shortari spamätajú, cena môže solídne explodovať, pretože nákupy ETF sú postupné.

Aktuálne dám ruku do ohňa za to, že sa pred halvingom niečo zomelie a dominancia Bitcoinu sa podľa môjho názoru pripravuje na ďalšiu rallye nahor. Očakávam, že dominancia Bitcoinu pôjde nad 80 %.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jan Čuraj, Krypto Kingdom.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance