Bundesliga NFT Sorare
Bundesliga NFT Sorare, zdroj: www.shutterstock.com/rafapress

Spoločnosť Sorare naďalej pridáva významných obchodných partnerov k svojmu cieľu stať sa poprednou svetovou futbalovou NFT platformou.

Bundesliga, najvyššia nemecká futbalová liga, podpísala nečakané partnerstvo so spoločnosťou Sorare, futbalovo orientovanou platformou NFT.

Tá sa už môže pochváliť aj spoluprácou s francúzskym futbalistom Antoine Griezmannom ako investorom, a hviezdou FC Barcelona Gerardom Piquem ako strategickým poradcom.

Mohlo by ťa zaujímať: Populárny trader PlanB sa zmýlil prvýkrát za 10 rokov – tu je jeho vysvetlenie

NFT a šport toho spolu môžu dokázať veľa

Sorare získalo 680 miliónov dolárov od Softbank, podobne ako sa to podarilo The Sandbox. Spoločnosť sa teraz oceňuje na 4 miliardy USD. Na tejto digitálnej platforme si použivatelia môžu kupovať alebo predávať digitálne obchodné kartičky pomocou ETH. Ako ste sa už určite dovtípili, tieto digitálne karty budú fungovať ako nezameniteľné tokeny (NFT). Vlastníctvo a pravosť tokenu si možno potom overiť na verejnom blockchaine.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Bundesliga bude predávať svoje digitálne karty počas najbližších dvoch rokov s možným predĺžením, ako sa píše v zmluve. Najvyšší predstaviteľ jednej z najväčších futbalových líg na svete, Robert Klein, uviedol, že organizácia chce ďalej podrobne preskúmať komerčné využitie NFT. Dúfa, že po dvoch rokoch fungovania tohto projektu bude úspešne pokračovať. Klein verí, že športový sektor bude brať NFT vážne a začne ich akceptovať.

Vedenie spoločnosti Sorare na druhej strane verí, že sa do konca budúceho roka dohodne s 20 najlepšími futbalovými klubmi na svete. Momentálne spolupracujú s viac ako 200 futbalovými klubmi vrátane FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid či Juventus. Najdrahší „kus“ sa predal za slušných 400 000 dolárov. Je na nej zobrazený legendárny Cristiano Ronaldo.

Čítaj ďalej: Populárny satirický seriál South Park sa v najnovšej epizóde zameral na Bitcoin

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance