Spoločnosť Parity Technologies získala tento týždeň grant od Nadácie Ethereum vo výške 5 miliónov dolárov. Spoločnosť bola členom ekosystému Etherea už niekoľko rokov. Grant bol udelený na vývoj škálovateľnosti, bezpečnosti a použiteľnosti.

Viac informácií o kryptomene Ethereum nájdete tu.

Devcon4 Praha

V minulosti dosiahla spoločnosť Parity Technologies niekoľko významných úspechov. Okrem práce na hlavnom jadre a na klientskej časti Parity Ethereum predstavil vývojársky tím taktiež svoje ďalšie ciele pre rozvoj a pre realizáciu Serenity. Stalo sa tak koncom októbra na akcii Devcon4 v Prahe.

Mohlo by vás zaujímať: Devcon4 v Prahe a ďalšie kryptokonferencie

Parity Technologies navyše významne prispieva Ethereu, všetko je vyvíjané ako opensource a k tomu ešte financované spoločnosťou.

Nadácia Ethereum

Nadácia Ethereum sa venuje podpore jednotlivcov a tímov, ktoré pracujú na spoločnej infraštruktúre Etherea. Nadácia Ethereum uverejnila:

„S týmto účelom by sme nemali premýšľať o vhodnejšom využití pre grant, pretože Parity neustále posúva latku a zameriava sa na pokrok v oblastiach dôležitých pre budúcnosť, ako sú proof-of-stake, sharding a WebAssembly.”

Viac o téme sharding sa dozviete tu.

Takže, čo ďalej?

Vďaka grantu vo výške piatich miliónov dolárov bude spoločnosť Parity schopná pracovať na riešeniach Casper, sharding, na kvalite, vývojárskych nástrojoch a na ďalších štrukturálnych zlepšeniach. Nedá sa nespomenúť, že milióny dolárov nebudú poskytnuté firme ako paušálna čiastka, ale vo forme splátok. Prvá splátka bude použitá na podporu vývoja, ktorý už tým Parity dokončil. Ďalšia séria financovania bude závisieť od toho, ako sa tímom v Parity bude dariť dokončenie stanovených cieľov.

Záver

Pre Parity i Ethereum samotné je vylepšenie bezpečnosti dosť zásadné. Škálovanie je taktiež veľmi aktuálnou témou. Uvidíme, ako si Parity poradí a ako tento veľkorysý grant dokáže zúročiť.

Zdroj:
Cryptodaily.co.uk

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance