Ethereum do značnej miery koreluje s hlavnou kryptomenou Bitcoinom. Preto je výsledkom podobné správanie trendov týchto dvoch kryptomien aj za uplynulý rok. Sieť Etherea však zaznamenáva za posledný rok zhoršovanie využívania siete a preťaženie.
Zaujímavosťou je fakt, že preťaženie siete je aktuálne na nízkych úrovniach vzhľadom na nedávny prudký nárast spotovej ceny ETH. Preťaženie priamo súvisí s poplatkami a aktuálne sa to prejavuje ako niekoľkoročné minimum v cenách za plyn.
Dopyt po ethereových transakciách od korekcie z mája 2021 klesá a ak aktivita narastie, tak iba krátkodobo. Aktivita v sieti je však dôležitým ukazovateľom, ktorý nám môže predpovedať zmenu trendu.
Ako vidíme na grafe vyššie, počet transakcií vyskočil prudko nahor, čo by mohlo signalizovať zvýšenie aktivity v reťazci. To automaticky vplýva na silu dopytu a potenciálny obrat trendu.
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Prečítaj si tiež: Ethereum by malo mať finálne zlúčenie siete už 19. septembra
Ethereum: priemerné využitie plynu
Teraz sa pozrime na limit plynu. Graf nižšie pozoruje priemerný plyn použitý na vyťaženie bloku. Cena plynu je na zostupe od februára 2022. Priemerný plyn využitý na blok však predstavuje takmer 99 % spotreby a slúži na meranie naliehavosti používateľov, ktorí hľadajú potvrdenie transakcie.
Ako vidíme podľa on-chain analýzy od Glassnode, kombinácia klesajúcich poplatkov s narastajúcou početnosťou transakcií Etherea sa z krátkodobého hľadiska zdá ako pozitívny signál oživenia rastúceho trendu.
Mohlo by ťa zaujímať: Expert na Ethereum: „Dlho očakávaný update prekoná Bitcoin a stane sa tou najcennejšou kryptomenou!”