eth ethereum

Dlho očakávaný London upgrade siete ETH sa blíži. Kód bol totižto tento týždeň nasadený do finálnej testnetovej siete. Ethereum London hardfork, ktorý zavedie aktualizáciu EIP-1559, je teraz naplánovaný na 4. augusta po štarte testnetu Rinkeby vo štvrtok.

Vývojár Etherea Tim Beiko zverejnil aktualizáciu testnetu, ktorá potvrdzuje, že kód bol teraz úspešne nasadený do všetkých troch testovacích sietí.

Spustenie hlavnej siete sa uskutoční v bloku 12965000, čo predstavuje predpokladaný dátum 4. augusta. Prvý blok bol vyrobený v testovacej sieti Ropsten 24. júna a testovacia sieť Goerli nasadila hard fork 30. júna. Rinkeby je posledná testovacia fáza pred mainnetom.

ETH ako deflačné aktívum

Úpravou súčasného aukčného mechanizmu pre sieťové poplatky môže sieť prejsť do deflačného stavu. EIP zavedie namiesto základného poplatku za dražbu prvej ceny „základný poplatok“. Čím viac transakcií, tým väčší deflačný tlak bude na celkovú ponuku ETH. To nevyhnutne nezníži poplatky prostredníctvom aktualizácie EIP-1559, ako mnohí dúfali.

StormGain

Viac o tom, ako sa z Etherea stane deflačné aktívum, sa dočítate tu – London hard-fork, poplatky klesnú a z Etherea sa stane deflačné aktívum! – EIP-1559

Inovácia spôsobí spálenie niektorých transakčných poplatkov, čo bude mať časom vplyv na ponuku Etherea. Bola zriadená webová stránka, ktorá umožňuje uvedenie tohto mechanizmu do činnosti v rôznych testovacích sieťach. V čase písania tohto článku bolo na testovacích sieťach spálených viac ako 89 000 ETH v nominálnej hodnote približne 185 miliónov dolárov v súčasných cenách.

Deflačné vlastnosti systému sa môžu zosilniť, keď sa sieť v druhej polovici roku 2022 prepne z ťažby na proof-of-stake.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako London upgrade môže zmeniť cenu ETH? Čítajte tu – Cena Etherea po úspešnom London forku môže vyletieť aj o 50 % – Dôležité informácie o udalosti

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.