Elon Musk údajne presunul 10 miliónov dogecoinov. Príde ďalší masívny nárast?

Novinky Elon Musk a dogecoin.
Elon Musk a dogecoin. Zdroj: shutterstock.com/alfernec/kovop
BITmarkets BITmarkets

Generálneho riaditeľa SpaceX a Tesly Elona Muska úrady obvinili z využívania dôverných informácií v obchodovaní a z manipulácie trhu. Podľa správy Coinpage podali žalobu v stredu v New Yorku. Hneď na to reagovali peňaženky, ktoré sú údajne napojené na Elona Muska a presúvali milióny tokenov doge bezprostredne po súdnom spore.

Elon Musk čelí žalobe

Dôvodom žaloby je údajné ovládanie viacerých dogecoinových peňaženiek. Napríklad v apríli sa masívne predávali tokeny doge v hodnote 124 miliónov dolárov po tom, čo zmenil logo Twitteru na dogecoin. Už skôr sme Vás informovali, že spoločnosť Lookonchain, ktorá sleduje toky, identifikovala niektoré peňaženky. A práve tie sú priamo napojené na Elona Muska.

Dokonca aj analýza od spoločnosti Santiment tvrdí, že veľkí investori blízki Elonovi Muskovi dosiahli obrovské zisky vďaka generálnemu riaditeľovi. Status zverejnený na Twitteri hovorí o peňaženke DPDLB, ktorá je s Muskom často spájaná. Po súdnom spore došlo k presunu 8 miliárd tokenov na druhú peňaženku 22. a 23. mája. Zaujímavosťou je, že peňaženka DPDLB bola najväčším držiteľom a vlastnila až 25,24 % ponuky.

V súčasnosti sa stala najväčším držiteľom peňaženka DegDV s objemom 19,88 miliardy doge a drží až 14,24 % ponuky.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Dogecoin mal byť už dávno mŕtvy

Elon Musk je už dlhodobo terčom kritiky za jeho manipulatívne statusy na Twitteri. Mnoho investorov, ktorí vstupovali na trh počas posledného bullrunu, prispôsobovalo svoje obchodné rozhodnutia práve Elonovým vyjadreniam. Nedávno ho dokonca kritizoval aj riaditeľ kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý povedal, že dogecoin žije len vďaka Muskovi a minca mala byť už dávno mŕtva.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Elon Musk manipuluje s trhom

Hovorí sa, že vďaka Twitteru získal Elon Musk neobmedzenú moc manipulovať s trhom. Elonove tweety totiž obchádzajú filtre a sú sociálnou sieťou označené ako najrelevantnejšie automaticky bez ohľadu na to, čo v nich píše. Podľa správy z Techstory, nemecký mediálny orgán uviedol, že bude skúmať obvinenia, ktoré sa týkajú príspevkov Elona Muska.

V čase písania článku sa doge obchoduje na trhovej cene 0,07283 dolára a dosahuje trhovú kapitalizáciu 10,16 miliárd dolárov. Nachádza sa na 8. mieste v rebríčku CoinMarketCap, pričom denný objem obchodovania klesol o 16,89 % na hladinu 117,61 miliónov dolárov.

Či už Elon Musk manipuluje s trhom alebo nie, vaše obchodné rozhodnutia nemôžete zakladať na podobných statusoch. Ak cena akejkoľvek kryptomeny prudko narastie je pravdepodobné, že do jedného dňa klesne rovnako rýchlo. Preto neobchodujte podobné rizikové mince, ktoré sú náchylné na manipuláciu.

Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk varuje pred investíciami do dogecoinu

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: coingapeTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.