Elon Musk možno bude mať problémy s SEC kvôli nákupu a hypovaniu Bitcoinu

1

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Keď Elon Musk v minulosti tweetoval o Tesle a spôsobil nárast akcií svojej spoločnosti, SEC tvrdo zakročila. Musel zaplatiť pokutu a jeho tweety odvtedy pred publikovaním kontrolujú právnici. Elon neskôr v rozhovore objasnil, že iba tweety, s ktorými by mohol byť problém. A zároveň dodal, že nerešpektuje SEC.

Dôležité: Touto radou od Elona Muska by sa mal riadiť KAŽDÝ majiteľ kryptomien

SEC vs. Elon Musk – Táto sága bude mať pokračovanie

Bohužiaľ, SEC má ešte stále v rukách veľkú moc a ELon je pre nich tŕňom v oku. Do ešte väčšej nemilosti sa dostal po tom, čo začal tweetovať o kryptomenách a neskôr ohlásil nákup Dogecoinu. A čo je najdôležitejšie, jeho Tesla investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov.

Tento nákup sa udial niekedy v decembri a januári. Musk v tom čase svojou aktivitou na twitteri dopomohol rastu ceny BTC, čo by sa dalo považovať za účelovú manipuláciu trhu. Právnici Elona varujú, že toto neostane nepovšimnuté. Ostatne, myslí si to aj Doug Davison, bývalý riaditeľ pobočky SEC. Ten pre UK Telegraph poznamenal, že by ho neprekvapilo, ak by sa SEC zamerala na posledné Muskove tweety.

Vyšetrovanie očakáva aj bývalý viceprezident Európskej centrálnej banky Vitor Constâncio:

“Tesla však neoznámila svoj nákup Bitcoinu. Elon musk to iba naznačil a následne na twitteri mnohokrát vyjadril podporu pre túto kryptomenu. Cena Bitcoinu stúpala a investícia jeho firmy sa zhodnotila. SEC to ešte bude vyšetrovať.”

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Luxfer

Prepacte, ale tvrdit “Bohužiaľ, SEC má ešte stále v rukách veľkú moc..” je trocha zavadzajuce. SEC, teda volne prelozene komisia pre cenne papiere je prave na to, aby niekto nemohol nakupit aktiva, umelo navysit trh a nasledne aktivum predat. Kedze BTC je v USA pravne priznany, SEC ma nad nim dohlad. Navyse od financnej krizy v roku 2008 ma SEC pekelne posilnene pravomoci prave pre to, aby nemohol vzniknut Hype od jednej osoby/spolocnosti, ta na tom zbohatne a ostatnym ostanu akurat oci pre plac.