Elon

Keď Elon Musk v minulosti tweetoval o Tesle a spôsobil nárast akcií svojej spoločnosti, SEC tvrdo zakročila. Musel zaplatiť pokutu a jeho tweety odvtedy pred publikovaním kontrolujú právnici. Elon neskôr v rozhovore objasnil, že iba tweety, s ktorými by mohol byť problém. A zároveň dodal, že nerešpektuje SEC.

Dôležité: Touto radou od Elona Muska by sa mal riadiť KAŽDÝ majiteľ kryptomien

SEC vs. Elon Musk – Táto sága bude mať pokračovanie

Bohužiaľ, SEC má ešte stále v rukách veľkú moc a ELon je pre nich tŕňom v oku. Do ešte väčšej nemilosti sa dostal po tom, čo začal tweetovať o kryptomenách a neskôr ohlásil nákup Dogecoinu. A čo je najdôležitejšie, jeho Tesla investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov.

Tento nákup sa udial niekedy v decembri a januári. Musk v tom čase svojou aktivitou na twitteri dopomohol rastu ceny BTC, čo by sa dalo považovať za účelovú manipuláciu trhu. Právnici Elona varujú, že toto neostane nepovšimnuté. Ostatne, myslí si to aj Doug Davison, bývalý riaditeľ pobočky SEC. Ten pre UK Telegraph poznamenal, že by ho neprekvapilo, ak by sa SEC zamerala na posledné Muskove tweety.

Vyšetrovanie očakáva aj bývalý viceprezident Európskej centrálnej banky Vitor Constâncio:

“Tesla však neoznámila svoj nákup Bitcoinu. Elon musk to iba naznačil a následne na twitteri mnohokrát vyjadril podporu pre túto kryptomenu. Cena Bitcoinu stúpala a investícia jeho firmy sa zhodnotila. SEC to ešte bude vyšetrovať.”