Ekosystém Cardano
Ekosystém Cardano. Zdroj: Shutterstock, shinshila

Ekosystém Cardano nevykazuje výsledky, aké sa očakávajú. Hodleri a komunita začínajú strácať trpezlivosť. Nezodpovedané otázky sa týkajú najmä slabých výsledkov, a to aj napriek silnému vývoju. Zdá sa však, že prišiel impulz, ktorý cenu tokenu ADA vystrelil o 15 %.

Cardano sa prebúdza?

Posledný výraznejší nárast bol zaznamenaný 2. decembra. Analytici sa zhodujú, že je za tým silná propagácia projektu Plutus, ktorý vyzdvihuje zakladateľ Cardana, Charles Hoskinson. Ten sa v súvislosti s hackerským útokom na MonoX pochválil týmto systémom. A práve po tomto čine token ADA vzrástol o 15 %.

MonoX Finance je blockchainová spoločnosť, ktorá sa pred nedávnom stala obeťou hackerského útoku, ktorý ich obral až o 31 miliónov dolárov. Hacker sa dostal ku chybe v softvéri, ktorá sa využíva pri generovaní inteligentných kontraktov. Hacker prostredníctvom tejto chyby dokázal navýšiť cenu tokenu MONO, ktorý následne využil na vyplatenie všetkých ostatných tokenov.

Prečítaj si tiež: Hackerský útok na protokol BadgerDAO – údajne zmizlo až 10 miliónov dolárov

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Plutus, ktorý vyzdvihuje Charles Hoskinson, je platforma pre inteligentné kontrakty, ktorá je založená na blockchaine Cardano. Používateľom umožňuje vytvárať aplikácie, ktoré komunikujú so sieťou. Plutus využíva programovací jazyk Haskell.

ADA/BUSD
ADA/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa token ADA obchodoval na úrovni 1,733 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
David Kulman

Plutus je novy programovaci jazyk ktory IOHK vytvorili specialne na programovanie smart contractov. Bol postaveny na zaklade jazyku haskell ktory je takzvany functional programing language. Haskell je znamy jeho bezpecnostou kedze ho pouziva mnoho bank. Vdaka tomuto bude cardano ovela bezpecnejaie ako mnoho inych projektov. Tento clanok co ste tu vypluli je cista katastrofa.