Ekosystém Cardano
Ekosystém Cardano. Zdroj: Shutterstock, shinshila

Ekosystém Cardano nevykazuje výsledky, aké sa očakávajú. Hodleri a komunita začínajú strácať trpezlivosť. Nezodpovedané otázky sa týkajú najmä slabých výsledkov, a to aj napriek silnému vývoju. Zdá sa však, že prišiel impulz, ktorý cenu tokenu ADA vystrelil o 15 %.

Cardano sa prebúdza?

Posledný výraznejší nárast bol zaznamenaný 2. decembra. Analytici sa zhodujú, že je za tým silná propagácia projektu Plutus, ktorý vyzdvihuje zakladateľ Cardana, Charles Hoskinson. Ten sa v súvislosti s hackerským útokom na MonoX pochválil týmto systémom. A práve po tomto čine token ADA vzrástol o 15 %.

MonoX Finance je blockchainová spoločnosť, ktorá sa pred nedávnom stala obeťou hackerského útoku, ktorý ich obral až o 31 miliónov dolárov. Hacker sa dostal ku chybe v softvéri, ktorá sa využíva pri generovaní inteligentných kontraktov. Hacker prostredníctvom tejto chyby dokázal navýšiť cenu tokenu MONO, ktorý následne využil na vyplatenie všetkých ostatných tokenov.

Prečítaj si tiež: Hackerský útok na protokol BadgerDAO – údajne zmizlo až 10 miliónov dolárov

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Plutus, ktorý vyzdvihuje Charles Hoskinson, je platforma pre inteligentné kontrakty, ktorá je založená na blockchaine Cardano. Používateľom umožňuje vytvárať aplikácie, ktoré komunikujú so sieťou. Plutus využíva programovací jazyk Haskell.

ADA/BUSD
ADA/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa token ADA obchodoval na úrovni 1,733 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance