Bitcoin zase testuje $14k a tu sú dva dôvody, prečo zlyhá

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Včera ráno sme všetci s nádejou pozerali na graf Bitcoinu a sledovali sme, ako sa nebezpečne blíži ku hladine 14 000 $. Tesne pod ňou sa totiž nachádza kľúčové cenové maximum z minulého roka. A sme tu zas! Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 13 600 $ a opäť sa pokúša otestovať swingové high z roku 2019.

Bitcoin sa opäť pokúša otestovať hladinu 14 000 $

Bohužiaľ, pri dosiahnutí tohto maxima (na niektorých burzách dokonca bolo prekonané) včera nastalo tvrdé odmietnutie, medvede prebrali žezlo a tak ako Bitcoin vyšiel hore aj zletel späť. Dnes sa už síce obchoduje za 13 600 $, no včera padol až na 12 700 $. A je dosť možné, že aj dnes či zajtra zase klesne.

Uvidíme…

Koniec roka bude na trhu s kryptomenami poriadne bláznivý. Nenechajte si ujsť krásne príležitosti a zarobte si pár eur na obchodovaním na burze. Iba do konca októbra ponúkame na skúšku 14 dní v našej VIP skupine ZDARMA. K tomu pridávame 7 dní v LIVE Trading Room.

>>>Získať členstvo ZDARMA<<<

Prečo došlo k odmietnutiu na hladine 14 000 $?

Dôvodov, prečo došlo k odmietnutiu, je veľa. Traderi sa väčšinou zhodujú, že nejaký masívny rast je nateraz predčasný. Navyše, swingové high z roku 2019 pozná prakticky každý a veľa traderov nakupovalo Bitcoin v septembri za 10 500 $.

Iba blázon by po dosiahnutí 14k nevyberal zisky. Z technického hľadiska ďalší rast prakticky nie je možný a najprv musí prísť perióda konsolidácie, po ktorej bude mať Bitcoin oveľa väčšiu šancu. Ak prerazíme teraz, na trhu sa vytvorí bublina a po jej prasknutí príde bear market. To určite nechceme.

Nepríjemný pokles hashratu

Je tu však ešte jeden fundamentálny dôvod, prečo teraz neočakávame nové high. Tým je klesajúci Bitcoin hashrate. Za posledné týždne sme aj napriek rastúcej cene zaznamenali pokles až o 30 exahashov (raw hodnoty ukazujú prepad o 50 exahashov). Podobné poklesy sme v tomto roku zaznamenali už dvakrát. Po veľkom marcovom dumpe a po halvingu.

Hashrate je silným fundamentálnym indikátorom. Traderi ho sledujú a dosť sa podľa neho riadia. Málokto číta Kryptomagazin a vie, že dôvodom aktuálneho prepadu nie je nedôvera ťažiarov v dlhodobý rast Bitcoinu, ale niečo úplne iné.

Bitcoin hashrate v roku 2020
Bitcoin hashrate v roku 2020

Prečítajte si: Bitcoin hashrate klesol o tretinu! Vedia mineri niečo, čo my nie?

V najbližších dňoch očakávame pokles obtiažnosti po ktorom sa mining rigy naštartujú a hashrate iste dosiahne nové historické maximum.

Bitcoin hashrate klesol o tretinu! Vedia mineri niečo, čo my nie?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre