Bitcoin hashrate klesol o tretinu! Vedia mineri niečo, čo my nie?

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Hodnota Bitcoinu rastie a dnes opäť dosiahla nové tohtoročné maximum. Spolu s ňou by logicky mal rásť aj hashrate, teda výkon Bitcoin blockchainu, keďže ťažba BTC je stále lukratívnejšia. Opak je však pravdou. V posledných dňoch sme zaznamenali výrazný pokles. 

Zo septembrového maxima 162,3 exahashov sa prepadol až na súčasných 109,35 EH/s. V raw hodnotách je to pokles takmer o tretinu. Pri priemerných hodnotách za posledných sedem dní je tento prepad ešte lepšie viditeľný.

Väčšinu prepadu sme pritom zaznamenali v priebehu posledného týždňa, keď Bitcoin spravil zisk o 2000 $. Na prvý pohľad teda táto reakcia minerov nedáva zmysel. Bola však očakávaná.

Včera sme zaznamenali Najväčšiu transakciu v histórii! Niekto presunul 1,1 miliardy v BTC a zaplatil iba 3,5 $

Náhly prepad hashratu je spôsobený sezónnou migráciou minerov z provincie Sichuan

Kevin Zhang z Digital Currency Group predikoval pokles hashratu o minimálne 20 exahashov, pretože v čínskej provincii Sichuan končí obdobie dažďov. Sichuan je domovom najväčších ťažobných spoločností a tie sa teraz postupne sťahujú do ďalších jurisdikcií. Lacná energia z vodných elektrární už naďalej nie je dostupná.

sezónna migrácia Minerov z provincie Sichuan
sezónna migrácia Minerov z provincie Sichuan

Spoločnosti sa do a z provincie Sichuan sťahujú pravidelne. Nejde teda o nič nové. Pokles o 20 exahashov sme zaznamenali aj v roku 2019 a v roku 2018 hashrate padol dokonca na polovicu. Vtedy však sťahovanie minerov korelovalo s pamätným pádom Bitcoinu na 3000 $.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre