Držitelia Bitcoinu zbystrite: Blíži sa cenová korekcia

Analýzy Bitcoin môže čoskoro zažiť korekciu
Bitcoin môže čoskoro zažiť korekciu. Zdroj: shutterstock.com/riopatuca/alexandrovskyi
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin priťahuje pozornosť investorov po tom, ako v posledných týždňoch vyskočila jeho hodnota prudko nad 30 000 dolárov. Známy analytik a kryptostratég Ali Martinez však varuje, že vyše mesiaca trvajúca rally dáva každým dňom silnejší varovný signál, že na najväčšom digitálnom aktíve musí prísť zdravá korekcia. Dailyhodl upozorňuje na konkrétny indikátor, ktorý si Martinez na grafe všimol, ako i na zvyšujúci sa predaj Bitcoinu zo strany ťažiarov. To sú signály prehriateho trhu čakajúceho na ochladnutie.

Pred ďalším rastom čakajte pokles

Tak ako každé aktívum na finančom trhu má Bitcoin svoju volatilitu, čiže cenový pohyb nahor a nadol. Volatilita Bitcoinu je ovplyvňovaná viacerými faktormi, a to ponukou a dopytom, makroekonomickými fundamentmi či náladou investorov a obchodníkov. Rast, ktorý sme na BTC zaznamenali posledné týždne teda všetkým skúseným obchodníkom dáva tušiť, že nás čaká prirodzený a zdravý pokles ceny, ako sme o tom informovali. Otázkou ostáva, kedy sa tento scenár začne diať a aký hlboký pokles bude.

Ako naznačil Ali Martinez, dôležitý indikátor, ktorý si dlhodobo všíma, naznačuje teraz tendenciu poklesu. Sekvenčný indikátor TD sleduje sériu cenových bodov, ktoré signalizujú možné zvraty trendu. Martinez k nemu povedal: „Sekvenčný indikátor TD bliká predajné signály na týždenných a trojdňových grafoch BTC! Pamätajte si, že naposledy ukazoval TD nákupné signály na oboch časových rámcoch začiatkom septembra, čím odštartoval nedávny býčí beh.”

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Ďalším signálom blížiaceho výpredaja sú i aktivity ťažiarov BTC, ktorí od začiatku rastúceho trendu Bitcoin predávajú. Ako uvádza Martinez, od doby, ako sa Bitcoin dostal nad hodnotu 34 000 dolárov, bolo predaných už viac ako 5000 BTC v celkovej hodnote presahujúcej 175 miliónov dolárov. Práve tieto predaje môžu príchod korekcie významne urýchliť.

Podľa údajov Coinmarketcap sa v čase písania článku Bitcoin obchodoval za 37 007 USD.

Robert Kiyosaki: Vláda chce chudobu a vojnu

Autor svetového bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec” sa opäť nechal počuť a vo svojich varovaniach pred blížiacimi sa problémami používa čoraz silnejšie slová. Na X (predtým Twitter) varoval svojich viac ako 2,4 milióna sledovateľov pred vierou vo „falošné peniaze” a rozhodnutia centrálnych bánk.

„Centrálne banky, ako napríklad FED, nakupujú zlato. Znamená to, že fiat peniaze sú bezpečné? Vôbec nie! Centrálni bankári sa zachraňujú pred vlastnou nekompetentnosťou, preto kupujú zlato. Ich úlohou je chrániť banky, nie vás. Buďte múdri. Chráňte sa pred centrálnymi bankármi: nakupujte zlato, striebro a Bitcoin.”

A pokračoval: „Bohatí nepracujú za peniaze. Prečo? Pretože toto bohatstvo je navrhnuté tak, aby nám z neho ukradli pomocou falošných peňazí prostredníctvom daní, inflácie a burzy. Namiesto toho bohatí pracujú na aktívach, ktoré im prinášajú nezdanené peniaze do vrecka… na aktívach s peňažným tokom, ako je prenájom nehnuteľností, výroba ropy a potravín.

Namiesto toho, aby si bohatí šetrili falošné peniaze, šetria zlato, striebro a Bitcoin. Chudobní a stredná trieda chcú prácu, ktorá sľubuje stabilnú výplatu, ale neponúka žiadnu istotu bohatstva.

Ešte horšie je, že chudobní a stredná trieda pracujú v zamestnaniach, ktoré vyplácajú zdaniteľný falošný peňažný príjem, a potom si šetria falošnú hotovosť a investujú do akcií, dlhopisov, podielových fondov a ETF, ktoré sa v čase, keď píšem tento text, rúcajú.”

Robert Kiyosaki tu vyjadril celú svoju životnú filozofiu, ktorú opakovane prezentuje a ktorú môžeme čítať aj v desiatkach jeho kníh, na čele s „Bohatým otcom, chudobným otcom.”

Prečítajte si aj: Z rozpadnutej chatrče na titulky časopisov. Toto je príbeh muža, ktorý zmenil kryptosvet

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: DailyhodlTAGY: