Dovolenka sa môže zmeniť na nočnú moru. O peniaze vás môže obrať obyčajné Wi-Fi

  • Nezaheslované Wi-Fi sa zdá byť na dovolenke výhodou.
  • Nemusí to tak byť: Dovolenkári by si mali dať pozor na kybernetických zločincov.
Novinky Verejné Wi-Fi môže byť nebezpečné
Verejné Wi-Fi môže byť nebezpečné. Zdroj: shutterstock.com/Luis Molinero/Who is Danny
BITmarkets BITmarkets

Dovolenka v zahraničí je pre mnohých z nás príležitosťou na relax, objavovanie nových kultúr a únik od každodenného stresu. Moderné technológie prinášajú so sebou aj riziká, ktoré môžu tieto pokojné chvíle ľahko premeniť na skutočnú nočnú moru. Jedným z najzávažnejších rizík je pripojenie na verejné Wi-Fi siete, ktoré môžu byť hotovým zlatým dolom pre kybernetických zločincov. Na tému upozornil portál Živé.

Verejné Wi-Fi prináša pohodlie, ale aj riziko

Pripojenie na verejnú Wi-Fi sieť v kaviarni, hoteli alebo na letisku môže byť veľmi pohodlné. Ponúka nám rýchly prístup k internetu bez nutnosti použitia svojho vlastného dátového balíka. Avšak to, čo sa zdá byť výhodou, môže predstavovať veľké riziko. Verejné Wi-Fi siete sú totiž často slabo zabezpečené, čo z nich robí ideálny cieľ pre hackerov.

Keď sa pripojíte na verejnú Wi-Fi sieť, môže sa stať , že všetky dáta, ktoré cez ňu prechádzajú, zachytia a zneužijú kybernetickí zločinci.

Hekeri vám môžu doslova vykradnúť mobil

Dokážu sa zmocniť nielen vašich osobných údajov, ako sú heslá, čísla kreditných kariet a bankové informácie, ale aj obsahu vašich e-mailov či súkromných správ.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Takto sa hackeri dostanú k vašim údajom

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžu kybernetickí zločinci zneužiť verejné Wi-Fi siete. Jedným z najbežnejších útokov je takzvaný „man-in-the-middle” útok, pri ktorom sa hacker nachádza medzi vami a Wi-Fi sieťou, pričom dokáže sledovať a zaznamenávať všetky údaje, ktoré cez ňu prechádzajú.

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Živé.skTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.