elon-musk-dogecoin

Elon Musk v nedeľu opäť tweetoval o Dogecoine. Tentokrát však jeho správa nebola tak pozitívna a cena na to patrične zareagovala. Za posledných 24 hodín však výrazne klesol celý trh s kryptomenami. Prepad obľúbeného memecoinu teda nemôžeme pripisovať iba Muskovi.

Elon sa posťažoval, že mu trochu vadí centralizácia tejto kryptomeny. Tvrdí, že malý počet HODLerov drží veľkú časť tokenov v obehu a takáto koncentrácia kapitálu pre DOGE nie je dobrá. Ak predajú svoje coiny, Dogecoin získa plnú ELonovu podporu.

V ďalšom tweete ešte dodal, že zaplatí, ak sa veľkí hráči vzdajú svojich účtov.

Reakcie na seba nenechali dlho čakať a niektorí Elonovi fanúšikovia boli z jeho príspevkov viditeľne rozčarovaní. Komentár Arina Spannera hovorí za všetko:

Prekladať ho radšej nebudeme. Ale je zvláštne, že Elon sa sťažuje na centralizáciu Dogecoinu až teraz. Predtým mu to nevadilo? Alebo ani nevedel, čo presne podporuje? Očividne je to stále ešte kryptomenový amatér.

Dôležité! Inštitúcie prestávajú nakupovať Bitcoin na Coinbase! Je toto koniec bullrunu?

Dogecoin robí vlny po Muskových tweetoch

DOGE po Elonových tweetoch v priebehu niekoľkých hodín padol z 0,063 až na 0,047 dolárov, no následne cena tejto kryptomeny opäť začala rásť a momentálne je už o celý jeden cent vyššie.

1h DOGE/USDT - Bittrex
1h DOGE/USDT – Bittrex

Kapitalizácia Dogecoinu sa aktuálne pohybuje okolo 7,5 miliardy dolárov, čím si vyslúžil 12. miesto v rebríčku najväčších kryptomien.

Držíte v banke väčší objem peňazí na podnikateľskom účte? Tak spozornite! Slovenské banky sa chystajú účtovať negatívne úroky. To znamená, že vám z účtu budú kradnúť peniaze.

Slováci budú musieť bankám platiť úroky za držanie peňazí na účte! Ako sa tomu vyhnúť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance