akcie akciove trhy stagnuju melancholia

Trh s kryptomenami dnes v noci zaznamenal dosť tvrdú korekciu. Bitcoin v priebehu dvoch hodín padol o 3000 $ (-6%) a Ethereum kleslo o 140 dolárov (-8%). Týždeň tak začal dosť drsnou korekciou, vrámci ktorej sa z trhu vyparili long pozície v hodnote takmer dvoch miliárd dolárov.

Po tom, čo Bitcoin otestoval okrúhlu hladinu 50 000 $ a Ethereum sa priblížilo k dvom tisíckam na trhu došlo k odmietnutiu. Je dosť možné, že korekcia bude pokračovať aj celý týždeň. Niektoré altcoiny spravili ešte hlbšie korekcie. Taký Dogecoin za podpory Muskových tweetov klesol o 25% pod 5 centov, i keď v posledných hodinách sa mu podarilo dostať späť na 6,3 centov.

Long squeeze na trhu s kryptomenami a 1,9-miliardové likvidácie

Po bullish pohyboch Bitcoinu z piatku a soboty začali obchodníci a hlavne špekulanti vo veľkom otvárať long pozície na páku. Trh sa presýtil nákupnými objednávkami a ak by pokračoval vyššie, traderi by zarobili obrovské peniaze.

Bohužiaľ, takéto rýchle zárobky väčšinou nevychádzajú. Veľkí hráči s insider informáciami o štruktúre trhu začali shortovať Bitcoin. Stačilo jeho cenu posunúť iba o pár stoviek dolárov, aby sa začali uzatvárať prvé väčšie long pozície, ktoré cenu poslali ešte nižšie. Tým sa aktivovali stoplossy a likvidácie ďalších pozícií a vo výsledku sa z trhu vyparilo 1,9 miliardy dolárov.

Spoločnosť CryptoRank na svojom twitteri publikovala štatistiky z dnešného prepadu:

Chcete pomoc pri obchodovaní s kryptomenami? Zvážte členstvo v našej VIP skupine. Denne publikujeme analýzu Bitcoinu a štyroch zaujímavých kryptomien. Pomoc profesionálov vám pomôže ochrániť kapitál pred stratou!

>>>Pozrieť si ponuku členstiev<<<

Obchodovanie s pákou so sebou nesie obrovské riziko! Radšej sa tomu vyhnite

Drvivú väčšinu likvidácií, takmer miliardu dolárov, sme zaznamenali na burze Binance. Longy vo veľkom padali aj na Huobi, Bybite, či OKEx-e. Je zaujímavé, že na burze Bitfinex boli likvidácie minimálne. Open Interest na tejto burze presahuje miliardu dolárov, no zlikvidovaných bolo iba 0,3% všetkých pozícií. Zdá sa, že traderi na Bitfinexe sú s pákou opatrnejší.

Najviac likvidácií samozrejme prišlo na Bitcoinových derivátoch. Zmizli pozície za 555 miliónov dolárov. Na trhu s Ethereum futures to bolo 336 miliónov.

Obchodovať na páku sa neoplatí. Trh s kryptomenami je volatilný v oboch smeroch. S použitím páky sa síce zvyšujú zisky, ale aj straty. Pri otváraní pozícií s pákou si v podstate od burzy požičiavate peniaze. A požičiavať si na investíciu do kryptomien patrí medzi sedem smrteľných hriechov. Ak nemáte roky skúseností a neviete presne, čo robíte, takmer určite skončíte bez peňazí.

Chcete vedieť, aké ďalšie praktiky vás môžu dostať na mizinu? Prečítajte si náš článok o siedmich smrteľných hriechoch vo svete s kryptomenami.

7 smrteľných hriechov vo svete kryptomien