Za mesiac do obehu vstúpilo 500 miliónov Tetherov – Čaká nás ďalšia veľká pumpa?

BITmarkets BITmarkets

Kryptomena Tether (USDT) funguje už niekoľko rokov. Ide o spôsob, akým burza Bitfinex (a ďalšie burzy) umožňuje svojím zákazníkom obchodovať Bitcoin voči doláru bez nutnosti riešiť problémy spojené so skutočnými dolármi.

Oficiálne platí, že každý Tether je krytý práve jedným dolárom. V praxi sa často hodnota Tetheru od hodnoty doláru líši. Napr. v čase písania tohto článku je 1 USDT = 0,999 USD. Na burze Bittrex dokonca existuje pár USD/USDT, kde sa presne dozviete aktuálny kurz.

Naše spravodajstvo o Tetheri nájdete tu.

Tether, Bitfinex a manipulácia Bitcoinu

V minulosti bol Tether spájaný s manipuáciami Bitcoinu. Je relatívne jednoduché pozrieť sa na dátumy, kedy boli uvoľnené veľké množstvá USDT coinov a porovnať si ich s grafom Bitcoinu. Tieto coiny väčšinou putovali na burzu Bitfinex (partnerská firma Tetheru) kde boli použité na pumpovanie ceny Bitcoinu. Tieto manipulácie nakoniec vyvrcholili v nezdravý rast celého trhu a následné prasknutie bubliny na prelome rokov 2017/2018.

Veď, pozrite sa sami:

tether btc usdBitfinex a Tether, samozrejme, akúkoľvek účasť na manipuláciách odmietajú. Absencia spolupráce s auditorom a podivné chovanie BTC/USD na finexe však trochu naznačuje, že nie všetko je úplne čisté.

Tether je momentálne kryptomena s TOP 8 kapitalizáciou a svojimi 2,8 miliardami dolárov dýcha na krk Litecoinu. Ešte pred mesiacom to však bolo iba 2,3 miliardy. V priebehu augusta bolo do obehu uvoľnených rekordných 500 miliónov. Drvivá väčšina coinov pritom putovala na Bitfinex.

Čo myslíte? Môžeme očakávať ďalšiu pumpu? V relatívne krátkom čase do trhu prišlo pol miliardy dolárov. To je slušný balík, ktorý by mohol cenu Bitcoinu vystreliť relatívne vysoko. Budeme radi, ak nám váš názor napíšete do komentárov pod článkom.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: