Do akých kryptomien investuje najznámejší kryptomenový YouTuber Coin Bureau?
Do akých kryptomien investuje najznámejší kryptomenový YouTuber Coin Bureau? Zdroj: shutterstock.com/David Sandron

Anonymný britský analytik a youtuber Guy z kanálu Coin Bureau je najsledovanejším kryptomenovým analytikom na platforme YouTube. Je známy vysoko kvalitným obsahom svojich príspevkov, analýz, solventnosťou a transparentnosťou. Oproti iným youtuberom a analytikom Guy pravidelne zverejňuje percentuálny stav svojho portfólia vrátane zmien, keď napríklad nakúpi novú kryptomenu.

Aké kryptomeny drží Guy a čo predchádza výberu projektov?

Kritéria výberu

Sociálne siete a YouTube sú plné rôznych analytikov a tzv. špecialistov, ktorí upozorňujú na rôzne projekty, dávajú svojim sledovateľom odporúčania, no v skutočnosti nikto reálne nevie, či dané kryptomeny vlastnia a či to nerobia len preto, aby ich hodnotu nevypumpovali. Analytik Guy z kanálu Coin Bureau je známy tým, že svoje portfólio má verejné, konzistentné a pravidelne aktualizované. Výberu každej kryptomeny predchádza dlhý výskum, ktorý sa prejaví zväčša vo videovom výstupe na YouTube, kde každý sledovateľ môže zistiť, aké sú fundamenty a benefity danej kryptomeny.

Výber kryptomien neprebieha impulzívne ani špekulatívne. Guy nenakúpi nejakú kryptomenu s tým, aby ju o mesiac predal. Radí sa medzi dlhodobých držiteľov (hodlerov) a každý projekt, ktorý kupuje, je kupovaný práve z perspektívy dlhodobého držania. Ak nejaká kryptomena počas posledného býčieho trhu narástla, vyberal priebežne zisk, no nikdy nepredal celú, a stablecoiny zo zisku držal, aby ich refinancoval.

Čítaj tiež: Zisková investičná stratégia, s ktorou majú problém aj obchodníci na Wall Street

Coin Bureau – portfólio

Najväčšiu časť portfólia tvorí Bitcoin (36,16 %). Na 2. mieste je Ethereum s 34,50 %, ktoré predtým bolo dokonca aj na prvom mieste. Na 3. mieste je stablecoin USDC s 6,94 %. Guy vždy drží istú časť svojho kapitálu v stablecoinoch, aby nakupoval prepady na trhu. Na 4. mieste je kryptomena Solana (5,54 %), na 5. Polkadot (4,36 %). Šiestu priečku zastáva token ATOM (3,35 %), ktorý má podľa Guy v budúcnosti vysoký potenciál.

Na 7. 8. a 9. mieste sú kryptomeny ThorChain (1,99 %), Cardano (1,55 %) a Helium (1,38 %). Token HNT je podľa Guya podhodnoteným projektom, ktorý má v budúcnosti väčší potenciál rastu, keďže aj ponúka reálny produkt. Na 10. mieste je nedávno pridaný Near Protocol (1,33 %); na 11. mieste token MATIC (1,03 %), na 12. Fantom (0,77 %), na 13. LINK (0,58 %) a na 14. token INJ (0,53). V poslednej aktualizácii portfólia ešte nebol zarátaný nový projekt, ktorý Guy pridal do portfólia – AAVE.

Čítaj ďalej: TOP 5 kryptomien, ktoré rástli v posledných dňoch