Ak aspoň trochu sledujete trh s kryptomenami, iste ste si dnes všimli masívnu korekciu na grafe. Na burze Coinbase cena Bitcoinu v priebehu 24 hodín padla z historického maxima 58 331 dolárov na lokálne minimum 46 700 dolárov. Skončil tak nepretržitý rast, ktorý začal v posledných januárových dňoch. Bitcoin predviedol šialenú show a strestal milióny špekulantov.

1h BTC/USD - Coinbase Pro
1h BTC/USD – Coinbase Pro

Pikoška: Tesla zarába na Bitcoine viac, ako na predaji elektromobilov! Má obrovský zisk

Bitcoin strestal chamtivých retailových investorov

Open interest na futures trhoch dnes podľa spoločnosti bybt.com klesol o 1,6 miliardy dolárov. Dnešná náhla korekcia vymietla veľkú časť prepákovaných pozícií a trh sa očistil od chamtivcov, ktorí chceli zarobiť 1000% za týždeň.

Bitcoin futures open interest copy
Bitcoin futures open interest

Čím viac ľudia otvárajú long pozície na páku, tým jednoduchšie je spôsobiť prepad ceny Bitcoinu. Dnes už stačila iba relatívne malá korekcia, aby sa spustila vlna likvidácií. Pri uzatváraní long pozície sa predávajú Bitcoiny, čo tlačí cenu ešte nižšie. Vzniká tak kaskádový efekt, ktorý skončil vysokou sviecou na cene $47-48 tisíc. Aktuálne sa už veselo obchoduje za 55 tisíc, no o peniaze dnes prišli tisíce chamtivých retailových investorov.

Chcete nakupovať Bitcoin? V tom prípade si určite prečítajte náš článok, v ktorom vás varujeme pred najčastejšími a najviac smrteľnými chybami, ktorých sa dopúšťajú takmer všetci nováčikovia.

(článok pokračuje pod odkazom)

Nekupujte Bitcoin bez prečítania tohoto článku! Zbytočne prídete o peniaze

V žiadnom prípade neobchodujte na páku!

Od začiatku roka neustále opakujeme, že obchodovať kryptomeny na páku sa nevyplatí! Pokiaľ nemáte dlhoročné skúsenosti, VŽDY nakoniec prídete o peniaze a ak si zabudnete nastaviť stoploss, možno bude zlikvidovaný celý váš účet.

Nedávno sme publikovali článok o siedmich smrteľných hriechoch na trhu s kryptomenami, v ktorom sme zhrnuli, čomu sa v každom prípade MUSÍTE vyvarovať. V opačnom prípade budete v budúcnosti plakať.

7 smrteľných hriechov vo svete kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance