Coinbase na svojich klientov nekašle – jej hot walletky sú poistené na 225 miliónov dolárov

BitmarketsCoinfactory mobil baner

Asi máme všetci ešte v živej pamäti problémy, do ktorých sa dostali zákazníci kryptomenovej firmy QuadrigaCX potom, čo údajne jediný človek, ktorý mal prístup k privátnym kľúčom, zomrel v Indii. Jedna z najobľúbenejších kryptomenových búrz Coinbase teraz dokazuje, že jej záleží na ich klientoch a zverejnila podmienky svojej poistnej zmluvy.

Príbeh QuadrigyCX ukázal, aké zraniteľné môžu byť kryptomenové burzy. V súvislosti s týmto prípadom a rastúcimi obavami z laxného alebo neexistujúceho krytia kryptografických aktív, šéf bezpečnosti Coinbase Philip Martin na svojom blogu odhalil, že burza je už od novembra 2013 poistená až na 255 miliónov dolárov. Respektíve poistené na túto sumu sú digitálne aktíva, ktoré sú uložené v on-line zákazníckych hot peňaženkách. Poistka bola dojednaná s Lloyds of London, čo je jedna z najstarších a najväčších poisťovní, ktorá združuje pod svojím menom 75 poisťovacích syndikátov.

„Ak by došlo na najhoršie a Coinbase by prišla o zverené prostriedky svojich zákazníkov, tak tí si zaslúžia istotu, že budú riešení a odškodnení ako celok.”

– uviedol Martin.

Mohlo by vás zaujímať: Viete, aký je rozdiel medzi Hot Wallet a Cold Wallet??

Poistenie ako štandard

V „tradičnom bankovom svete” je poistenie absolútnym štandardom. Napríklad v USA sa o neho stará vládna korporácia FDIC. Poistenie FDIC je však určené len na krytie vkladov vo fiat mene, takže nemôže byť použité na krytie kryptografických aktív.

Poistenie, ktoré má Coinbase dohodnuté, kryje tú najdôležitejšiu hrozbu majiteľov kryptomien – hackerský útok. Ďalej pokrýva stratu finančných prostriedkov v dôsledku „krádeže zasvätenými osobami” (pracovníkmi burzy). Naopak, poistenie logicky nezahŕňa škody spôsobené napríklad 51 % útokom.

Philip Martin ďalej uvádza, že suma, na ktorú sú hot peňaženky Coinbase poistené, by mala stačiť na pokrytie všetkých prostriedkov, ktoré sú v hot walletkách obvykle uložené a brali sa do úvahy občasné aj cenové špičky.

Tip: Ak chcete kupovať kryptomeny bez poplatkov a získať navyše 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, prečítajte si náš návod.

Záver

Kryptomenový svet nie je bezpečný a už častokrát sme boli svedkami hacku búrz či iných nepríjemných udalostí. Je hrozne fajn vedieť, že aj keď podmienky Coinbase poistenia nie sú „úplne komplexné”, tak ich ponuka je sakramentsky lepšia ako u mnohých iných búrz, kde vlastne ani žiadne poistenie neexistuje a v prípade problémov si môžete sťažovať leda tak na sociálnych sieťach či nádraží a o nejakom odškodnení si môžete nechať len zdať.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.cz/trader-ktery-shortoval-bitcoin-od-20-000-veli-k-nakupu/

Zdroj: decryptmedia.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil RadekD.

Coinfactory PC banerKvakomat mobil

Najčítanejšie články

1

Vlaky zadarmo pre seniorov majú svoje obmedzenia. Na toto si musíte dať pozor

2

Návod, ako legálne zarábať na Bitcoine bez platenia daní

3

Vlaky zastavia, nastúpia bagre. Na dôležitej trase sa chytá niekoľkodňová výluka

4

Komplexná analýza a predpovede ceny zlata na roky 2025 až 2030

5

Dôchodky budú nižšie. Slováci by sa na to mali pripraviť

PR články

Perfektné načasovanie investície? Mýtus, na ktorý netreba čakať

Marek Jendrál  | 7. marca 2025

V roku 2020 sa Bitcoin prepadol pod hranicu 5 000 eur, čo vyvolalo vlnu paniky a predikcie o jeho zániku. Zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ) v tom čase uviedol, že sa teší na deň, keď médiá budú hlásiť, že Bitcoin padol zo 101 000 eur na 85 000 eur.

Kryptomeny a správne obchodovanie