Európska Únia sa rozhodla podporiť blockchain a zakladá združenie!

BITmarkets BITmarkets

Európska Únia oznámila založenie Medzinárodnej asociácie pre overené blockchainové aplikácie (INATBA).

Chartu údajne podpísalo viac ako 100 členov vrátane IBM, Accenture a Deutsche Telekom. Z blockchainových firiem sú to napríklad IotaRipple, ConsenSys a Sovrin Foundation.

Na základe tohto oznámenia si INATBA kladie za cieľ spojiť začínajúce, malé a stredné podniky, regulačné orgány a orgány pre nastavenie štandardov, aby do hlavného prúdu priviedla technológiu blockchain a distribuovanú knihu (DLT).

EU podporí blockchain

Počas ceremoniálu v Bruseli upozornila európska komisárka pre digitálnu ekonomiku Mariya Gabriel, že EÚ je odhodlaná podporovať rozvoj blockchainu.

„V dnešnej ekonomike je stále menej času budovať dôveru spôsobom, akým sa to robilo v minulosti. Aby bolo možné bojovať proti rakovine, vybalansovať obnoviteľnú energiu, sledovať pravosť tovaru, musia byť aktéri schopní vzájomne si dôverovať bez toho, aby sa stretávali tvárou v tvár. A ako to môžeme dosiahnuť? Samozrejme, pomocou blockchainu” – povedala Mariya Gabriel

Verejný a súkromný sektor by mal začať spolupracovať

Nová organizácia je ochotná podporiť využitie decentralizovaných technológií vytvorením vyhradeného regulačného rámca.

„Cieľom INATBA je vytvoriť rámec, ktorý podporuje spoluprácu verejného a súkromného sektora, zbližovanie právnych predpisov, právnu predvídateľnosť a zaistenie integrity a transparentnosti systému.”

Údajne ďalších 48 organizácií požiadalo o členstvo ešte v deň začatia, teda 3. 4. 2019.

Záver

Tak sme sa konečne dočkali pozitívnej správy z EÚ parlamentu! Pravdaže, takéto správy vám pomôžu uvedomiť si, ako veľmi sme na začiatku, keď sa ešte len začínajú tvoriť podobné základné kamene. Budeme si však musieť pekných pár rokov na nejaké tie výsledky združenia počkať…

Čo čítať ďalej?

[OFICIÁLNE] Vyhlasujeme Giveaway pre nových čitateľov – Vyskúšajte si plný prístup na Trading11

Zdroj: cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.