Kryptomeny a ďalšia korekcia.
Kryptomeny a ďalšia korekcia. Zdroj: Shutterstock.com/Visuals6x

Nedávno sa na populárnom Youtube kanáli Coin Bureau objavila nová špekulácia o tom, aké devastačné dôsledky môže mať navyšovanie úrokových sadzieb na kryptomeny. Ide o ďalšiu negatívnu predpoveď, ktorá potvrdzuje pesimistický sentiment investorov.

Analytik vystupujúci pod prezývkou Guy na Youtube kanáli Coin Bureau varuje investorov pred možnou kapituláciou na trhu s kryptomenami. Podľa neho sa FED urýchlil v predaji aktív na svojej súvahe, ktorú tvoria štátna pokladnica a cenné papiere kryté hypotékami.

„Úrokové sadzby amerických štátnych dlhopisov a cenných papierov krytých hypotékami sú v podstate určené cenou, pričom nižšia cena vedie k vyšším úrokovým sadzbám.”

Guy varuje pred korekciou
Guy varuje pred korekciou. Zdroj: Youtube Coin Bureau

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin musí prekonať túto hodnotu ak chceme pomýšľať nad rastom

Kryptomeny v ďalšej korekcii?

Analytik ďalej objasňuje, že keď FED vypredá tieto aktíva počas spomaľovania ekonomiky, je neisté, či bude dostatok kupujúcich na druhej strane. V konečnom dôsledku tak ceny klesnú. Inak povedané, úrokové sadzby by potenciálne mohli narásť rýchlejšie, ako by to investori zvládli. Podobný scenár sme videli, keď FED redukoval súvahu v roku 2018 a akcie klesli o zhruba 20 %. Guy teraz varuje, že kryptomeny môže čakať rovnaký osud.

Keďže kryptomeny korelujú s akciovým trhom, Guy očakáva, že mince by mohli dosiahnúť korekciu od 40 do 80 % podľa kapitalizácie, pričom najväčšie straty by mali zaznamenať malé kryptomeny. S týmto scenárom počíta už začiatkom roka 2023. Zároveň očakáva najmenšiu korekciu v prípade Bitcoinu.

Prečítaj si tiež: Prezident Fedu má dobré správy pre držiteľov kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance