Bitcoin a jeho kľúčová cenová hranica. Zdroj: Shutterstock.com/jantsarik

Ekonomická situácia vo svete a makro vyhliadky sú nielen pre Bitcoin, ale aj ostatné triedy aktív nepriaznivé. Cena hlavnej kryptomeny sa stále pohybuje pod hranicou 20 000 dolárov v čase písania článku a zdá sa, že otočenie dlhodobého trendu je v nedohľadne.

Silná psychologická úroveň supportu sa nachádza na hranici 20 000 dolárov. Trhová cena pomerne dlho formuje potenciálne lokálne minimum práve na tejto oblasti. Najbližšie obdobie preto môže byť rozhodujúce.

Podľa analytika Rajana Dhalla je hranica 25 000 dolárov jednou z najdôležitejších cenových úrovní. Táto cena má signalizovať možné zotavenie Bitcoinu a ukončenie dlhodobej korekcie. Na druhej strane, BTC čelí náporu predávajúcich, čo by mohlo cenu stiahnuť na nové minimá.

Na grafe nižšie môžeme vidieť dlhodobú rezistenciu na zhruba 25 000 dolárov, ktorá zároveň predstavuje aj hodnotu predošlého maxima, a teda definuje oblasť reverzie.

Bitcoin: spotová denná cena
Bitcoin: spotová denná cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin zatiaľ drží hranicu 20 000 dolárov, záujem nákupcov však slabne. Hrozí ďalší pád

Bitcoin ovplyvní rozhodnutie Fedu

Navyšovanie úrokových sadzieb zo strany Fedu ako odpoveď na stále vysokú infláciu spôsobuje mnohým investorom obavy o ďalšie znehodnotenie cien Bitcoinu a kryptomien všeobecne. Ak sa však Bitcoinu nakoniec podarí udržať 20 000 dolárov, dočasne to môže zmeniť sentiment na trhu a kryptomena by mohla nájsť dno.

Netreba zabúdať na to, že dno sa v minulosti vždy formovalo dlhodobo a nieslo so sebou zvýšenú volatilitu. Preto je rizikové tvrdiť, že ceny už dosiahli minimum. Aktuálne to potvrdzuje aj počet hodlerov, ktorí tvoria 62 % a nepohli s mincami viac ako rok. Krátkodobí držitelia tak ustupujú, čo znamená nízky dopyt a aktivitu v sieti.

Mohlo by ťa zaujímať: Bývalý výkonný riaditeľ Goldman Sachs: Slabá ekonomika môže pomôcť kryptomenám

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance