Kryptomeny sú často považované za nástroj na pranie špinavých peňazí a na realizáciu finančných podvodov. Podľa portálu Finbold sa najnovšou obeťou hackerského útoku stal čínsky gigant Nio. Ako sa výrobca elektrických vozidiel postavil k tejto udalosti?
Hackeri, ktorí ukradli informácie o klientoch a predaji vozidiel od spoločnosti Nio, požadujú až 2,25 milióna dolárov v bitcoinoch, ako informovala čínska publikácia NBD 20. Spoločnosť Nio obdržala e-mail so žiadosťou o platbu na účet hackerov. Jej postoj je ale jednoznačný.
Čínsky gigant reagoval, že odmieta zaplatiť požadovanú sumu hackerom a incident nahlásil príslušným orgánom. Svojim zákazníkom prisľúbil, že prevezme úplnú zodpovednosť za udalosť, keďže ide o únik osobných údajov.
Čína je jednou z krajín, kde je používanie kryptomien zakázané, ale hackeri napriek tomu chcú platbu zrealizovať v Bitcoine. Pravdepodobne plánujú zamaskovať stopy po finančných transakciách. V skutočnosti ale existujú spôsoby, ako vystopovať bitcoinové transakcie na blockchaine, keďže ide o verejnú účtovnú knihu. Každý Bitcoin v blockchaine má svoju históriu, ktorú je možno preukázať.
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Akcie NIO klesajú
Akcie NIO pripomínajú volatilitu kryptomien, pretože od januára 2021 klesli o 83 % na súčasnú cenu 11,61 dolára. Podobne ako pri akciách Tesly, aj v tomto prípade je to spôsobené predovšetkým zníženým dopytom po elektrických automobiloch. Nedávne udalosti dokonca môžu spôsobiť ešte väčší cenový prepad, ak hackeri zverejnia dôverné informácie.
Hacky veľkých spoločností nie sú ojedinelé ani na kryptomenovom trhu. Ako sme vás už skôr informovali, počet hackov na blockchainoch sa tento rok zvýšil až o 39 % v porovnaní s rokom 2021. V prípade kryptomien stále chýba ochrana retailových investorov, ktorí majú často zviazané ruky v prípade hacknutia centralizovanej burzy a musia sa spoliehať na kompenzácie.
Je dosť nepravdepodobné, že výrobca elektrických vozidiel Nio nevyplatí požadovanú čiastku hackerom, a preto môžeme očakávať, že dôverné informácie budú zverejnené. V tomto prípade by to mohlo ovplyvniť aj zákazníkov, ktorí sú napojení aj na iné automobilky.
Mohlo by ťa zaujímať: Pozor: ďalší hack! Tentokrát hlási problémy sieť BNB a protokol Ankr