Komunistická strana v Číne vyhlásila, že plánuje bojovať proti podvodným aktivitám, ktoré sa vykonávajú prostredníctvom kryptomenového trhu a umelej inteligencie. Podľa správy Finbold sa vláda zameria na zámorské telekomunikačné spoločnosti. Tie využívajú tieto technológie, aby lákali obyvateľov na podvodné aktivity.
Čína identifikuje kryptomeny ako podvod
Úrady toto uznesenie prijali na nedávnom zasadnutí. Čína plánuje systematický prístup a jasný právny rámec na obmedzenie prenikania nezákonných aktivít do digitálneho prostredia krajiny. Čínskych obyvateľov údajne lákajú zahraničné podvodné spoločnosti na pracovné pozície.
Čína zintenzívňuje rôzne kampane na podporu povedomia verejnosti o týchto oblastiach. Cieľom je poskytnúť predovšetkým mladým znalosti o týchto podvodoch. Druhá najväčšia ekonomika na svete identifikuje kryptomeny ako spôsob podvodu, takže nie je prekvapivé, že opäť proti nim agresívne zasahuje.
Čína nie je zďaleka jedinou krajinou
Čína napriek svojmu radikálnemu postoju voči kryptomenám nie je ani zďaleka jediná krajina, ktorá plánuje ešte prísnejšie regulácie. Aj keď sú digitálne meny v Spojených štátoch povolené, americký trh opúšťa čoraz viac investorov. Regulačné prostredie sa totiž stupňuje a obchodníci sa obávajú o svoj kapitál.
Predseda Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Gary Gensler uviedol, že regulácia v USA sa nateraz zameria najprv na umelú inteligenciu a až neskôr na kryptomeny. Podľa SEC-u je umelá inteligencia „najtransformatívnejšia technológia tejto generácie” a je potrebné s ňou držať krok.
Skupina krajín G20 dokonca nedávno vydala 9 odporúčaní zameraných na kryptomenový trh pre orgány, ktoré stanovujú normy v jednotlivých štátoch. Rovnako ako v prípade Číny, aj G20 cieli na podvody a štandardizáciu regulačných rámcov. Tento prístup urýchleného dohľadu nad digitálnymi menami je výsledkom krachov spoločností ako FTX alebo Luna.
Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.
Regulácie podporia adopciu
Na záver je potrebné pripomenúť, že regulácie kryptomien a umelej inteligencie sú nevyhnutné. Nejasný regulačný rámec vo všeobecnosti spôsobuje, že mnohí investori odmietajú vkladať kapitál do rizikového trhu. Regulácia však zabezpečí väčšiu atraktivitu a bezpečnosť na oboch stranách. V konečnom dôsledku sa zvýši aj adopcia.
Mohlo by ťa zaujímať: Čína sa topí v problémoch. Ohrozuje tým celý svet