Čína a kryptomeny – Čím všetkým sme si prešli a čo nám tento zložitý vzťah prinesie?

Novinky Ako je na tom Čína a kryptomeny?
Ako je na tom Čína a kryptomeny? Zdroj: shutterstock.com/mrjo
Okazio PCBitmarkets

Čína je úzko zviazaná s kryptomenami viac ako ktorýkoľvek iný národ. Jej nariadenia voči kryptomenám, či už pozitívne alebo negatívne, citeľne hýbu trhom s kryptomenami. Donedávna boli tieto postoje hlavne negatívne, no  v poslednom čase je čoraz viac počuť pozitívne ohlasy. Ako sa teda Čína zachová v budúcnosti?

Čínsky Nový rok

Keď sa čínsky Nový rok začne približovať, mnoho analytikov bude hľadať rôzne dôkazy a indikátory o tom, či to ovplyvní ceny BTC a kryptomien. Krypto-médiá sa rozdelili na dva tábory – býčí aj medvedí. Jednou z bežných teórií je, že čínski investori pred dovolenkou odpredajú podiely, aby uvoľnili míňanie peňazí, čo vytvorí ďalší medvedí tlak na trhy. Historické cenové trendy ukazujú, že nech sa stane čokoľvek, tento víkend bude prelomovým vo veľa veciach.

Čína a kryptomeny

Nedávna správa firmy SFOX sa hlbšie zaoberala búrlivým vzťahom medzi Čínou a kryptomenami.

Čína má obrovský OTC trh s obrovským domácim dopytom – viac ako dve tretiny celkovej hashovacej sily a mnoho z popredných svetových krypto-spoločností a predstaviteľov.

Už v roku 2011 sa čínska krypto-burza BTCC začala používať rok po tom, čo sa vykonala vôbec prvá transakcia. O dva roky neskôr boli v Číne založení priemyselní giganti ako Huobi a Bitmain.

Koncom roka 2013 čínska vláda zakázala BTC bankám a vnútroštátnym burzám, nezakázala však ich obchodovanie ani vlastníctvo. Do roku 2015 štyri čínske mining pooly (F2Pool, AntPool, BTCC Pool a BW.com) ovládali viac ako polovicu hash rate-u.

Tlak na čínskych juanov viedol k prudkému nárastu investícií, ktorý spôsobil zvýšenie hodnoty BTC na konci roka 2016. Do konca roku 2017 režim zakázal ICO a domáce kryptomeny, čo spôsobovalo odchod spoločností do priateľskejších prostredí, ako sú Hongkong a Singapur.

Koncom roka 2019 prezident Xi Jinping verejne podporil technológiu blockchain, ktorá viedla k nárastu cien BTC o 33  % za pár dní.

Z týchto niekoľkých kľúčových udalostí je zrejmé, že Čína má obrovský vplyv na trh s kryptomenami.

Budúcnosť Číny a kryptomien

Čína má veľký vplyv na kryptomeny a aktuálne sa zdá, že vďaka ich prezidentovi sa ich pohľad na kryptomeny mení na viac priateľskejší. Taktiež začínajú svetové preteky o to, kto lepšie a efektívnejšie využije blockchain a vytvorí „národné kryptomeny”.

Taktiež mladšia generácia, ktorá si bude dávať pozor na krach bánk a diktátorských vládcov, bude chcieť viac slobody a BTC a iné kryptomeny ju poskytujú. Čína si určitý čas zachová svoj vplyv nad kryptomenami, ale nemusí to byť zlá správa. Je nepravdepodobné, že by sa dopyt znížil, najmä ak hospodárstvo začne kolabovať.

Čo čítať ďalej?

Zaznamenali sme BTC transakciu v hodnote $1 miliardy! Niečo sa chystá?

Zdroj:
bitcoinist.com

Kvakomat PC bannerFlockers mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.