Sektor kryptomien stále neukázal dostatočnú silu pre globálne prijatie. Pre splnenie tohto cieľa je nevyhnutné, aby kvalitné projekty prežili a tie slabé, naopak, zanikli.
Sektor kryptomien a jeho prijatie
Čo by mohlo byť veľkým víťazstvom pre kryptomeny? S určitosťou môžeme povedať, že je to likvidácia podvodných projektov. Blockchainové projekty musia investorom ponúknuť niečo, čo tradičný internet nemá. V tomto prípade je dobré zamyslieť sa nad citátom Warrena Buffetta.
„Ak neuvažujete o tom, že budete vlastniť akciu 10 rokov, neuvažujte o tom, že ju budete vlastniť ani 10 minút,” uviedol legendárny investor.
Tento citát sa dá použiť aj na kryptomeny. Buffett však takéto niečo o kryptomenách nikdy nepovie. Považuje ich za bezcenné a súhlasí s ním mnoho ďalších známych osobností zo sveta financií, ako napríklad Peter Schiff, Jamie Dimon, Paul Krugman a ďalší. A toto môže byť v konečnom dôsledku veľký problém.
Bitcoin od svojho vzniku stále nesplnil dva dôležité ciele. Stále nefunguje ako svetová mena a stále nedokáže ochrániť investorov pred infláciou. V Spojených štátoch sa inflácia pohybuje na úrovni 8,5 % a v Spojenom kráľovstve na úrovni takmer 10 %. Nie je toto ideálne obdobie pre Bitcoin? Zdá sa, že nie.
Prečítaj si tiež: Kiyosaki: „Toto je hlavný dôvod, prečo som investoval do Bitcoinu a odporúčam to isté aj vám”
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Podpora silných ľudí
Zoznam nenaplnených sľubov však nekončí. Máme tu NFT projekty, ktorých cieľom bolo spôsobiť revolúciu vo vlastníctve digitálneho majetku. Spočiatku to vyzeralo nádejne, ale obrovská popularita spôsobila, že sa z NFT stal špekulatívny biznis, ktorý ponúka obrovské zárobky z predaja obrázkov. V neposlednom rade tu máme projekty play-to-earn, z ktorých bola väčšina odhalená ako Ponziho schéma.
Čo z toho vyplýva? Svet kryptomien nutne potrebuje podporu tých najlepších a najbystrejších ľudí zo sveta financií a technológii. Elon Musk a ďalší môžu byť náznakom nádejnej podpory, ale ako potvrdzuje realita, nestačí to.
Špekulatívne projekty úplne jasne poškodzujú toto odvetvie a rovnako aj investori, ktorí častokrát bezhlavo investujú svoje prostriedky. Okrem iného sa treba zamerať aj na regulácie kryptomien. Stačí si predstaviť jednoduchý moment. Skúste sa vžiť do situácie, že by ste sa snažili zlepšiť imidž spoločnosti, ktorá nepodlieha a nedodržiava pravidlá, ktorými sa štandardne riadia regulované spoločnosti. Vaši zamestnanci by mohli verejne ohovárať svojich nadriadených, kradnúť peniaze z pokladnice a dokonca realizovať obchody s konkurenciou. Takýmto spôsobom však aktuálne funguje svet kryptomien. Pravidlá a predpisy zatiaľ neexistujú a toto sú následky.
Spoločností, ktoré naozaj budujú web 3.0 a uplatňujú výhody blockchainovej technológie, je naozaj málo. Realita však ukazuje, ako silno dokáže na investorov zapôsobiť dokonalý marketing. Váš príbeh je váš produkt, a to doslovne.
Čítaj ďalej: Hackeri ukradli 100 miliónov z Binance, cena tokenu si napriek tomu drží hodnotu