Chudobní predávajú a bohatí nakupujú – Počet adries s 1000 BTC a OTC obchody na maxime

0

Bitcoin v druhej polovici januára pokračuje v poklese po šialenom rallye z minulého roka. Trh vstúpil do fázy konsolidácie, no nezdá sa, že to bude trvať veľmi dlho. On-chain metriky totiž ukazujú, že záujem o Bitcoin neklesol. Práve naopak. Inštitucionálni investori sa stále viac hrnú do krypto priestoru.

Počet Bitcoinových veľrýb stúpa

Ukazuje to aj rastúci počet veľrýb na trhu. Za veľryby sa tradične označujú veľkí hráči, ktorí vlastnia viac než 1000 BTC. Počet takýchto peňaženiek po krátkom decembrovom poklese zase stúpa. Aktuálne je na trhu minimálne 2446 veľrýb.

To ukazuje, že inštitúcie aj v januári 2021 nakupujú Bitcoiny ako divé. Nedávno nákup 314 BTC v hodnote 10 miliónov dolárov ohlásila aj spoločnosť Microstrategy.

Toto sú výsledky našej poslednej komunitnej ankety: Korekcia Bitcoinu bude pokračovať ešte celé týždne! Možno aj rok

Aktivita na Bitcoin blockchaine je stále veľmi vysoká

O vysokom záujme o Bitcoin svedčí aj aktivita siete. Počet transakcií je dlhodobo veľmi vysoký. Vklady a výbery z búrz pritom tvoria iba 7% celkového volume, čo je relatívne málo. To naznačuje, že Bitcoin sa viac používa ako mena, prípadne ho inštitucionálni investori nakupujú offline cez rôzne OTC trading desky. To je preferovaný spôsob nákupu inštitúcií.

Zdroj: CryptoQuant
Zdroj: CryptoQuant

Je však vhodné poznamenať, že cez blockchain Bitcoinu sa teraz presúva ďaleko menej mincí, než tomu bolo v septembri, októbri a novembri. Už dlho sme napríklad nepočuli o nejakej  miliardovej transakcii, ktorá by naznačila, že sa niečo chystá. Do trhu teraz vstupuje veľa menších investorov, ktorí chcú využiť poslednú šancu lacno nakúpiť tesne pred skutočným bullrunom, ktorý nás stále ešte len čaká.

Ešte však chvíľu potrvá, než Bitcoin vystrelí na nové historické maximum. Je dokonca možné, že klesne pod support na hladine 30 000 $. Ak sa tak stane, tu sú hladiny, na ktorých sa vyplatí nakupovať.

A ak už chcete nakupovať, nájdite si bezpečný a overený spôsob, kde vás neokradnú na obrovských poplatkoch. My odporúčame burzu Binance, ktorú denne využívajú milióny obchodníkov po celom svete a ponúka široký výber kryptomien. A ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<<, získate navyše doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Na týchto hladinách treba nakupovať, ak Bitcoin padne pod 30 000 $

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre