Chcete zarobiť počas krízy? Nebuďte ovce! – Tu je 5 rád, ako zbohatnúť

BitmarketsOkazio mobil

Vypuknutie pandémie koronavirusu vo svete odpálilo krízu, ktorá tu bude ešte niekoľko rokov. Ekonómovia bijú na poplach a každý kto má rozum sa zhodne, že svetová ekonomika vstúpila do recesie. Potvrdil to aj Warren Buffet, ktorý nečaká, že by sa akcie tak skoro spamätali. Kríza pre drvivú väčšinu ľudí znamená, že prichádzajú ťažké časy. Preto je dôležité NEBYŤ OVCA, vzdelať sa, prestať robiť hlúpe rozhodnutia a brať túto krízu ako príležitosť!

Bohatí sa z každej predchádzajúcej krízy vyšli ešte väčšou mocou a kapitálom, zatiaľ čo obyčajní ľudia boli obraní o svoje úspory a na pokraji krachu. Ako sa zaradiť do prvého tábora? Nepotrebujete na to kapitál. Najprv je dôležité vedieť, prečo to vlastne všetko vzniklo. Prečítajte si náš príbeh hyperinflácie doláru.

A sledujte kryptomagazin na facebooku. Budete tak vo vašom feede neustále dostávať tipy na naše najlepšie články. prípadne sa prihláste na odber notifikácií (návod nájdete tu)

1. Buďte pánmi svojich výdajov

Toto musí bezpodmienečne robiť každý. Pokiaľ nemáte poriadok v tom, koľko míňate na potraviny, benzín, nájom (hypotéku), zábavu a iné výdavky, tak neexistuje možnosť, aby ste si vedeli zlepšiť svoju finančnú situáciu. Nemôžete totiž vedieť, kam vaše financie idú a kde teda začať šetriť a vyhýbať sa výdajom.

2. Zvyšujte svoj príjem

Samozrejme, že pokiaľ chcete mať lepšiu finančnú situáciu, musíte mať aj viac peňazí (prekvapujúce, že?). Nejde však iba o to, koľko zarobíte vo svojej práci. Peniaze môžete zarobiť aj budovaním vlastného biznisu, odkúpením iného biznisu a podobne. Takisto akýkoľvek extra finančný príjem, aj keď malý, vám vie pomôcť (freelancing, blog, online predaj, možnosti sú neobmedzené).

3. Dlhodobo investujte

Ruka v ruke so zvýšením príjmu ide aj budovanie toho pasívneho. Ten je veľmi podstatný, pokiaľ chcete mať lepšiu finančnú situáciu. Sledujte trhy a pokúste sa prebytočné peniaze šikovne investovať. V čase krízy je najlepšou nvestíciou zlato a iné drahé kovy. Možno sa k nim pridajú aj kryptomeny. Je to kľúčové k tomu, aby ste si z dlhodobého hľadiska vedeli vylepšiť vašu situáciu.

Kryptomeny teraz vyzerajú obzvlášť zaujímavo: Ethereum na 2000 $? Na týchto hladinách sa oplatí nakupovať! Je Ethereum lepšie ako Bitcoin?

4. Vyhýbajte sa dlhom

Samozrejme, nie vždy to ide, alek pokiaľ sa dá, snažte sa vyhnúť všetkým dlhom. Tie vás totiž môžu výrazne ťahať dole a pribrzďovať váš rast (najmä ten finančný). Takisto viem, že veľa ľudí obhajuje to, že zadĺženie vie pomôcť napríklad pri prvej kúpe vlastnej nehnuteľnosti alebo rozbehnutí svojho projektu. V tomto bode sa však skôr myslí to, aby ste si napríklad nekupovali na splátky mobil alebo predražené auto.

5. Vždy majte plán

Prepojenie všetkých bodov do jedného. Na to, aby ste sa vedeli vyhýbať dlhom, zvyšovať svoj príjem alebo dlhodobo investovali, musíte mať jasne stanovený plán. Či už ho dáte dokopy s finančným poradcom alebo sami, je na vás. Ale hneď ako ho vytvoríte, mali by ste sa ho striktne držať. Dajte si jasný cieľ a choďte za ním. Či už je to vlastniť dom, v ktorom bývate, byť milionárom alebo dokonca miliardárom. Najprv si musíte zvoliť cieľ a ten spresniť plánom.

Záver

Zoznam takýchto rád by mohol byť ešte oveľa dlhší. Týchto 5 je však úplným základom k tomu, aby ste si vedeli čo i len o trošku počas krízy vylepšiť svoju finančnú situáciu a tak vedeli žiť o čosi slobodnejšie.

Čo však môže za príchod tejto krízy? Koronavirus? Alebo snáď Čína? Ale kdeže! Pravda je oveľa jednoduchšia a ekonómovia na to upozorňovali už roky! Náš finančný a ekonomický systém je vážne chorý a potrebuje zmenu!

O skutočnom dôvode príchodu krízy sa dočítate v tomto článku.

Chamtivosť, arogancia a nie korona môže za príchod krízy! – Ale splatíme to my

Zdroj:
marketwatch.com

Freedum fighters PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.