Cestujete na dovolenku autom? Vďaka týmto tipom ušetríte množstvo peňazí

  • Cesta na dovolenku autom môže byť poriadne drahá.
  • Aby ste na nej ušetrili, mali by ste dávať pozor na isté veci spojené s autom.
Off topic Vďaka týmto tipom ušetríte množstvo peňazí
Vďaka týmto tipom ušetríte množstvo peňazí. Zdroj: Shutterstock.com/Halfpoint, Roman Samborskyi
BITmarkets BITmarkets

Dostať sa na dovolenku k moru nie je vôbec náročné. V súčasnosti sú veľmi populárne nízkonákladové letecké spoločnosti, ktoré vás do cieľovej destinácie dovezú za pár eur. Samozrejmosťou je aj vlaková doprava a v poslednom rade netreba zabúdať aj na autá.

Podľa portálu Autoviny.sk sa v minulosti na dovolenky cestovalo veľmi často autom, pretože to bolo výhodné. Aktuálne sú však ceny pohonných hmôt vyššie, takže nie vždy sa tento spôsob dopravy oplatí. Aj napriek tomu však na takejto ceste viete ušetriť.

Základné pravidlá

Vďaka plánovaniu dokážete ušetriť najviac peňazí. Je logické, že pokiaľ je vaša cesta kratšia, auto spotrebuje menej paliva. Pred cestou by ste sa mali oboznámiť s cenami palív v krajinách, cez ktoré budete prechádzať. Taktiež by ste sa mali vyhnúť tankovaniu na pumpách na diaľniciach, keďže ceny na nich sú v porovnaní s pumpami v mestách a obciach vyššie.

Nielen na bezpečnosť jazdy, ale aj na spotrebu paliva má vplyv dostatočný tlak v penumatikách a správna geometria odpruženia. Ak má vaše vozidlo zle nahustené penumatiky, majú väčší valivý odpor. V dôsledku toho môže dôjsť k zvýšeniu spotreby nafty a benzínu. Tento nárast môže predstavovať až 10 percent.

Zvýšiť spotrebu paliva môže napríklad aj použitie strešných boxov. V tomto prípade ide o zvýšenie o 20 percent. Strešné boxy totiž spôsobujú väčší odpor vzduchu. Myslieť na to by ste mali pri balení sa, pretože zaťazenie vozidla je pri väčšej batožine vyššie.

Na spotrebu paliva má aj vplyv štýl jazdy. Ak sa označujete za agresívneho vodiča, pri jazde, počas ktorej často zrýchľujete a brzdíte, nebuďte prekvapený, ak sa vaša spotreba zvýši o 30 až 50 percent. Preto by ste sa mali radšej preorientovať na pokojnú jazdu. Okrem toho, že ušetríte, nebudete ohrozovať cestnú premávku.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Pozor aj na každodenného pomocníka

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Autoviny.skTAGY:
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.