CEO Binance reaguje na svetové vlády
CEO Binance reaguje na svetové vlády. Zdroj: Shutterstock.com/Grey82

Generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao považuje prijatie kryptomien za nevyhnutné. Svetové vlády proti nim nedokážu bojovať a tak ich musia prijať.

CEO burzy Binance okomentoval svetové vlády

Bez ohľadu na to, aké kroky zrealizujú svetové vlády a banky, kryptomeny sa dostanú do širokého povedomia ľudí a budú prijaté. Týmito slovami komentoval súčasnú situáciu na trhu s kryptomenami generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao. Podľa jeho slov je potrebné začať nahlas hovoriť o reguláciách a nie o zastavení kryptomien.

Je lepšie regulovať toto odvetvie namiesto toho, aby sme sa snažili proti nemu bojovať,“ zdôraznil CZ.

CEO burzy Binance predniesol tieto slová na podujatí burzy v gréckych Aténach, kde nepriamo okomentoval aj nedávny krach burzy FTX.

Prečítaj si tiež: Extrémny strach na trhu môže byť pozitívnym signálom. Prečo?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Myslím si, že väčšina svetových vlád chápe, že k prijatiu dôjde bez ohľadu na to, čo sa udialo. Tento rok bol veľmi nepríjemný. Za posledné dva mesiace sa toho stalo veľmi veľa. Ale s odstupom času už môžeme vidieť, ako sa celý tento sektor uzdravuje. To, že skrachovala burza FTX, neznamená, že je celé odvetvie zlé,“ reagoval Zhao.

CZ prirovnával krach FTX ku ekonomickej kríze, ktorá sa odohrala v roku 2008. Negatívny vplyv bude podľa jeho slov ešte nejaké obdobie cítiť, no trh sa nakoniec úplne uzdraví. Cieľom burzy Binance je tento ozdravný proces urýchliť. Dôkazom toho je vyčlenenie dvoch miliárd dolárov do fondu pre obnovu kryptomenového priemyslu.

A čo očakáva Zhao v prípade krajín, ktoré budú Bitcoin pridávať do svojich rezerv? Podľa jeho slov bude tento trend naďalej pokračovať a chytia sa ho najmä menšie krajiny podobné Salvádoru.