Bitcoin je v rastúcej nálade
Bitcoin je v rastúcej nálade, zdroj: shutterstock.com/increation87

Binance

Bitcoin od konca januára, keď sa pohyboval na tohtoročnom minime urobil zatiaľ 40-percentné zhodnotenie. Ak neberieme do úvahy prvých 20 dní tohto roka, tak zatiaľ je v znamení rastu. Druhá najznámejšia kryptomena dokonca od januára urobila 60-percentný nárast. V porovnaní s dĺžkou a charakterom posledného poklesu sme zatiaľ iba v chabej rastúcej korekcii, ktorá minimálne tento mesiac môže pokračovať.

Dve strany mince

Rok 2021 sa začal veľmi sľubne. Bitcoin sa počas niekoľkých týždňov dostal z 30 000 dolárov na 60 000 dolárov. Potom ale prišla uhorková sezóna, ktorá trvá už 14 mesiacov až do dnešného dňa. Počas roka sme počúvali veľa analýz o tom, ako je Bitcoin už v bear markete a spadne na 20 000 USD, ale aj analýzy, na základe ktorých mala byť cena na viac ako 100 000 dolárov. Obidve možnosti by mohli potenciálne vyhovovať. Pri poklese môžeme nakupovať za lacno a často nám zaručuje vysokú volatilitu, ktorá nám poskytuje obchodné príležitosti. Počas rastu, naopak,  môžeme sa spoliehať na rastúcu hodnotu nášho kapitálu a pomerne pochopiteľné pohyby na trhu.

Ani jeden so scenárov sa nenaplnil. Namiesto toho tu máme uhorkovú sezónnu, ktorá je oklieštená na Bitcoine zospodu na 30 000 dolárov a z vrchu na 69 000 dolárov. Medzi týmito dvoma hladinami Bitcoin počas posledného roka pravidelne preskakoval. Navyše, všetky cykly, ktoré sa počas tohto obdobia udiali, mali istú podobnosť, a to v raste, kratšom zastavení na vrchole, poklese a následnej konsolidácii na lokálnom dne. Pochopenie týchto cyklov, ktoré sa na trhu striedali nielen počas posledného roka, alebo dlhodobo, nám môže pomôcť vidieť, aký potenciálny vývoj uvidíme napríklad nasledujúce dni či týždne.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bitcoin má pravdepodobnosť naklonenú k rastu

Rozbor cyklov na Bitcoine
Rozbor cyklov na Bitcoine, zdroj: tradingview.com

Téza striedania cyklov na trhu nám jasne hovorí, že Bitcoin nebude neustále klesať, ale bude mať aj korekcie opačného charakteru. Prakticky sme stále iba na začiatku. A to iba za predpokladu, že počítame so scenárom rastu Bitcoinu na minulé maximum. Na druhej strane sa Bitcoin môže zastaviť aj skôr ako pri 69 000 dolároch a začne klesať. Dôležité ale je, že pokiaľ nepríde k významnému poklesu o niekoľko tisíc dolárov, tak je vysoká pravdepodobnosť, že Bitcoin aj počas tohto mesiaca uvidíme v rastúcej nálade.

Prečítaj si aj: Cena benzínu opäť na historickom maxime – priplácame si o 30 centov viac za liter ako na začiatku roka!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre