Bitcoin môže masívne rásť
Bitcoin môže masívne rásť. Zdroj: Shutterstock.com/G-Stock Studio/Ekaterina_Minaeva

Bitcoin dokázal v posledných dňoch odštartovať rast, ktorý však vyvoláva množstvo otázok. Budeme svedkami ukončenia korekcie, alebo ide o falošný rastúci trend, ktorý skôr či neskôr stroskotá?

Podľa populárneho kryptomenového analytika budeme v prípade vlajkovej kryptomeny už čoskoro svedkami nárastu o viac ako 240 %. O jeho predpovedi informoval portál DailyHodl.

Bitcoin môže zopakovať minulosť

Ak sa potvrdí predikcia známeho analytika, BTC by dokázal zopakovať formáciu z roku 2019, ktorej výsledkom bude nárast ceny o viac ako 240 %. Analytik so pseudonymom Smart Contracter to vníma ako veľmi pravdepodobnú možnosť v prípade vývoja Bitcoinu.

BTC konečne dokázal prelomiť rezistenciu na úrovni 18 400 dolárov. Súčasný stav sa každým dňom viac a viac podobá na situáciu z roku 2019,“ uviedol Smart Contracter.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V roku 2019 dokázal BTC vzrásť z hodnoty 4 102 dolárov až na cenu 13 970 dolárov, čo bolo v tej dobe historické maximum.

Bitcoin sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 20 884 dolárov. Podľa kryptomenového portálu CoinDesk ide o najlepší týždeň z hľadiska cenového vývoja od marca minulého roka. Okrem toho sa výrazne zvýšil aj záujem o kúpne opcie, pri ktorých investori vsádzajú svoje prostriedky na rast Bitcoinu.

Rastúci trend bol s veľkou pravdepodobnosťou reakciou na štvrtkové správy z USA, pri ktorých sa potvrdil očakávaný pokles inflácie na 6,5 %. Aj napriek tejto pozitívnej správe sa najväčšia svetová ekonomika zrejme ocitne v recesii. Tento scenár očakáva v roku 2023 väčšina finančných inštitúcii. Aj keď sa to nemusí potvrdiť, zhoršujúca sa globálna situácia môže podľa agentúry Bloomberg pomôcť práve Bitcoinu. Viac si môžete prečítať v našom článku: Bloomberg prekvapuje: Bitcoin v roku 2023 naplní svoj potenciál digitálneho zlata