Kryptomeny, ako bezpečný prístav
Kryptomeny, ako bezpečný prístav. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Bývalý výkonný riaditeľ Goldman Sachs očakáva, že sa svet v krátkom období dostane do ekonomického kolapsu. Kryptomeny preto považuje v tomto prípade za jediný bezpečný prístav. Aké má dôvody?

Kryptomeny ako záchrana

Raoul Pal patrí k populárnym osobnostiam z ekonomického a finančného sveta. Svoju nádej vkladá do kryptomien, pretože očakáva, že sa svet ocitne v obrovskej ekonomickej kríze. Rizikové aktíva ako sú akcie a kryptomeny by už podľa jeho mienky nemali ďalej klesať. Negatívny fundament, ktorý spôsobil pokles týchto aktív, už nebude taký výrazný.

V nasledujúcich mesiacoch budeme svedkami totálneho ekonomického kolapsu. Otázka, ktorú si teraz celý trh kladie, je, či akcie a kryptomeny opäť klesnú,“ uviedol Pal.

Pal sa tak pridáva k veľkému počtu ekonómov, ktorí očakávajú výrazné zhoršenie situácie.

Aktuálne sme svedkami najnegatívnejšieho sentimentu, aký sme tu kedy mali za posledných 40 alebo 50 rokov. Je to desivé, ale, bohužiaľ, taká je realita,“ dodal Pal.

Prečítaj si tiež: Je globálna ekonomická situácia skutočne na tom tak zle? Realita je možno ešte horšia, varuje Wall Street

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pal upozorňuje, že globálny trh sa stále neocitol na dne, no v najbližších dňoch sa tento stav môže zmeniť. S určitosťou však neodporúča na týchto hladinách nakupovať. Opačný názor však má na kryptomeny.

V poslednom čase som dosť nakupoval kryptomeny. Myslím si, že sme v prípade tohto trhu prežili apokalypsu, takže už by sme nemali klesať,“ skonštatoval Pal.

Na záver Raoul Pal prekvapil s očakávaním, že sa FED konečne vráti späť na nižšie úrokové sadzby, čo by výrazne pomohlo rizikovým aktívam, ako sú digitálne aktíva či akcie.

Súhlasíte s jeho názorom?

Čítajte ďalej: Prezidentka ECB varuje: „Kryptomeny sú pre centrálne banky veľkou hrozbou. Musíme ich zastaviť, inak príde ďalšia kríza“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance