Burza OKEx pozastavila výbery kvôli vyšetrovaniu a Bitcoin padol

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Bitcoin včera v noci spravil zaujímavý pohyb a dokonca sa na chvíľu dostal aj cez rezistenciu 11 500 $. Dokonca nad touto hladinou uzavrel daily sviecu a vyzeralo to tak, že bude pokračovať. Bohužiaľ, dnes ráno okolo šiestej sa všetko zmenilo po tom čo sa rozkríklo, že burza OKEx pozastavila výbery. Nejde však o žiadny hack. Aspoň to tvrdí burza.

Jeden zo správcov mincí spolupracuje s políciou pri vyšetrovaní prania špinavých peňazí

Dôvodom pozastavenia výberov sú problémy s jedným zo správcov mincí, ktoré majú zákazníci OKEx-u uložené na platforme. Zmenáreň so správcom nedokáže spolupracovať a preto dočasne pozastavila možnosť výberu. Správca totiž spolupracuje s políciou pri vyšetrovaní prania špinavých peňazí.

OKEx znovu spustí výbery hneď ako bude správca schopný potvrdiť transakcie. Burza dodáva, že peniaze zákazníkov sú v bezpečí a netreba sa ničoho obávať.

Bitcoin na túto novinku zareagoval a behom 30 minút klesol o takmer tri percentá. Z
11 520 $ klesol na 11 200 $, aktuálne sa obchoduje o 50 $ vyššie.

30m BTC/USD - Bitstamp
30m BTC/USD – Bitstamp

Môže vás zaujímať: 3 dôvody, prečo sa Bitcoin zastavil na 11 500 $ a čo bude nasledovať

Zmrazeniu výberov predchádzali podozrivé transakcie

Pár hodín pred zmrazením účtov medzi burzou OKEx a neznámymi peňaženkami prebehlo niekoľko veľkých transakcií, na ktoré upozornil twitter bot Whale Alert.

Z OKEx-u odišlo:

Tieto transakcie sa objavili v čase, keď sa pohli aj mince z Bitfinex hacku. Po internete teda kolujú špekulácie, že možno nakoniec skutočne došlo k prelomeniu bezpečnosti a tieto boli ukradnuté. Je to snáď dôvod, prečo správca spolupracuje s políciou?

Je však tiež možné, že šlo o zhodu náhod. Neoddávajte sa teda konšpiračným teóriám. Ak máte peniaze na burze OKEx, najlepšie bude počkať a skôr či neskôr sa výbery určite obnovia. OKEx je veľká burza a nebude mať problém nahradiť pár desiatok miliónov dolárov. Ak teda došlo k najhoršiemu.

A pokiaľ vás zaujíma ako je to teraz s Bitcoinom a čo môžeme očakávať v najbližších dňoch, rozhodne sa dnes o 19:00 pripojte na náš stream! Pozrieme sa na Bitcoin a potom budeme na požiadanie analyzovať altcoiny.

Prihláste sa na odber kanálu BitLink, nech vám neujde naše video spravodajstvo.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre