Budú ceny kryptomien rásť?
Budú ceny kryptomien rásť? Zdroj: shutterstock.com/Have a nice day Photo

Na krypto-trhu momentálne prevláda veľa pesimizmu, rovnako tak v globálnej ekonomike ako celku. Krypto-trh je však obzvlášť ovplyvnený nie tak dávnymi správami okolo kolapsu FTX burzy a krachu ekosystému Terra. Mnohí investori stratili dôveru v kryptomeny. Bude trvať ešte dlho, kým tieto aktíva znovu získajú svoje postavenie a dosiahnu svoje pôvodné hodnoty.

Je nepochybné, že nejde o to, či trh bude rásť, ako skôr o to, kedy bude rásť. Na tejto prognóze sa väčšina investorov zhodne. Napokon, nie je to najväčší krach, ktorému krypto-trh čelil. Niektorí z najznámejších obchodníkov a osobností na trhu majú na aktuálnu situáciu rovnaký názor.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!

Kde sa momentálne Bitcoin na trhu nachádza

Cena Bitcoinu
Cena Bitcoinu. Zdroj: coinmarketcap.com

Ak chceme analyzovať aktuálnu situáciu na krypto-trhu, prínosné môže byť nazretie na najväčšiu kryptomenu Bitcoin, ktorá veľmi často kopíruje pohyby celého trhu. Volatilita Bitcoinu bola minulý rok celkovo veľmi vysoká, pričom kolaps FTX a nadchádzajúca prísna regulácia v roku 2023 ešte viac sťažili možné odhady vývoja.

V súčasnosti pokles Bitcoinu predstavuje zhruba 75 % zo svojho historického maxima v roku 2021. Jeho kapitalizácia predstavuje približne 318 miliárd $, pričom v roku 2021 sa bežne pohybovala nad úrovňou 1 bilióna $. Ďalší vývoj ceny bude závisieť od makroekonomickej situácie či legislatívnej regulácie, a preto vysoká volatilita môže pokračovať aj v roku 2023.

Aký bol rok 2022 z pohľadu trhu

Marketcap kryptomien
Marketcap kryptomien. Zdroj: coinmarketcap.com

Z finančného pohľadu krypto-trh zaznamenal najväčší pokles po kolapse Terry, ktorý znížil globálnu trhovú kapitalizáciu takmer o polovicu na 1,2 bilióna $. Následný kolaps FTX len umocnil klesajúci trend.

Aj keď medvedí trh bol veľmi dominantným trendom v roku 2022, stále existuje určitá nádej. Mnohí analytici a známi obchodníci poznamenali, že trh by sa mal zotaviť, keď pominú účinky minuloročných incidentov a objasní sa nadchádzajúce regulácia. Ako sme už poznamenali, pokles, ktorý sme minulý rok zažili, zďaleka nebol najväčším v histórii kryptomien. Navyše, Bitcoin a kryptomeny majú vždy tendenciu vrátiť sa na pôvodné hodnoty.

Čo hovorí 5 uznávaných obchodníkov

Satoshi Stacker je veľmi známy obchodník s kryptomenami, ktorý je na trhu už roky. Satoshi pevne verí, že Bitcoin je späť na ceste rastu, pričom poukazuje na minulosť, keď bol Bitcoin častokrát označovaný za „mŕtvy“. Nemyslí si, že by Bitcoin v budúcnosti stagnoval a že ani kolaps FTX a krach ekosystému Terry nedokážu rast Bitcoinu dlhodobo brzdiť. Nehovorí, kedy a ako rýchlo sa trh zotaví, ale poznamenáva, že sa tak určite stane.

IvanOnTech je ďalší populárny obchodník a YouTuber, ktorý má na trhu značný vplyv. Nepovedal síce príliš veľa o tom, kam trh smeruje, ale verí, že bude mať v blízkej budúcnosti veľký priestor na rast. Jeho myšlienky sú podobné generálnemu riaditeľovi Binance. Obaja tvrdia, že krach trhu je „začiatkom novej kapitoly“.

Populárny YouTuber a obchodník Jason Pizzino je vo svojom úsudku o budúcnosti kryptomien o niečo zdržanlivejší a hovorí, že aktuálny 3-vlnový pokles Bitcoinu je niečo, čo treba akceptovať. Radšej zameriava svoju pozornosť na vývoj doláru na trhu, pričom nevylučuje ani možnú prichádzajúcu globálnu recesiu. Verí však, že sa časom Bitcoin prudko posilní na svoje pôvodné hodnoty.

CryptoBanter tvrdí, že cena Bitcoinu na súčasnej hranici okolo 16 000 $ môže mať stále určitý potenciál. Verí, že Bitcoin je v súčasnosti bezpečným aktívom, preto sa viac prikláňa k názoru, že Bitcoin už dosiahol svoje dno a mohol by pokračovať rastom. Nie je si však úplne istý.

Peter Brandt je legendárny obchodník a pri mnohých príležitostiach v minulosti urobil správnu prognózu. Peter predpovedal, že v najhoršom prípade by Bitcoin mohol klesnúť na 13 800 $ alebo dokonca až na 10 350 $. Brandt je známy pomerne presnými odhadmi, preto netreba úplne ignorovať aj tento pesimistickejší scenár. Taktiež dodáva, že sa môže mýliť.

Krypto-tokeny, ktoré majú potenciál v roku 2023

Fight out ICO
Fight out ICO. Zdroj: fightout.com

Pozrite sa na stručný prehľad top kryptomien na investovanie v roku 2023:

  • Fight Out – súčasne najlepší token na nakúp v oblasti move-to-earn.
  • Dash 2 Trade – skvelá kryptomena na investovanie, má tiež funkciu on-chain analýzy.
  • Calvaria – najlepšia play-to-earn hra s nízkymi poplatkami.

Fight Out ako najlepší move-to-earn projekt v roku 2023

Fight Out je nový krypto-projekt, ktorý sme zaradili medzi top kryptomeny na investovanie v roku 2023. Predpredaj tokenu FGHT sa spustil po skončení inštitucionálnych kôl v 4. štvrťroku 2022. K dnešnému dňu už stihol vyzbierať viac ako 2 700 000 $. 

Platforma projektu motivuje svojich používateľov prostredníctvom odmien tak, aby vyvolala pozitívne zmeny v ich živote a podporila ich zdravý životný štýl. Investori môžu získané odmeny uplatniť v obchode Fight Out v aplikácii projektu.

Používatelia si môžu taktiež vytvárať vlastné avatary vo forme NFT a zároveň súťažiť s ostatnými používateľmi v metaverze Fight Out. Projekt Fight Out predstavil používateľom prvé posilňovne na svete s integrovaným webom 3.0 s cieľom maximalizovať príležitosti M2E. Bližšie informácie o projekte ako aj možnosti nákupu Fight Out nájdete tu. 

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!