Buďte vždy v centre diania alebo tie najlepšie diskusné fóra

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Redaktori Kryptomagazinu pripravujú každý deň ucelený prehľad aktuálneho diania zo sveta kryptomien. Ak však chcete preniknúť ešte hlbšie ku zdroju informácií, môžu byť tou správnou voľbou diskusné fóra, prípadne sociálne siete. V rámci webu Kryptomagazin.sk existuje česko-slovenské diskusné fórum, na ktorom môžete zdieľať svoje skúsenosti s ostatnými používateľmi. Aké sú ale tie úplne najlepšie zahraničné diskusné fóra?

Diskusné fóra ako prostriedok pre zdieľanie informácií

Na diskusných fórach môžete nájsť rady pre tých, čo s kryptomenami začínajú, informácie o tom, ako s nimi obchodovať, komentáre k aktuálnemu dianiu alebo novinky zo sveta ICO. Medzi naozaj kvalitné fóra patria:

BitcoinTalk

Pre všetkých kryptonadšencov je toto diskusné fórum číslo 1. BitcoinTalk je aktívne od roku 2011. Zaoberá sa nielen Bitcoinom, ale aj ďalšími kryptomenami. Jeho prestíž rastie aj preto, že si ho vyberajú vývojári nových kryptomien a zoznamujú verejnosť so svojimi projektmi. Okrem angličtiny sú tu diskusie v celom rade ďalších svetových jazykov.

Prečítajte si: Najpopulárnejšie vlákna na BitcoinTalk, ktoré sa oplatí prečítať

CryptocurrencyTalk

Pravdepodobne druhé najobľúbenejšie diskusné fórum, hneď po BitcoinTalk. Aj tu sa dajú nájsť horúce novinky zo sveta kryptomien a ICO. V súčasnej dobe má CryptocurrencyTalk okolo 50 00 registrovaných diskutujúcich.

Diskusné fóra s nadstavbou v podobe sociálnej siete

Vyššie uvedené diskusné fóra sa úzko špecializujú na kryptomeny. Existuje však množstvo ďalších webov kombinujúcich princípy diskusného fóra a sociálnej siete, na ktorých je možné zohnať veľa užitočných informácií. K tým najlepším patria:

Quora

Quora je založená na princípe zdieľania znalostí pomocou otázok a odpovedí. Nachádza sa tu niekoľko tematických vlákien zaoberajúcich sa blockchainom a kryptomenami. Ide o jeden z najnavštevovanejších serverov tohto typu. Iba počas septembra 2018 navštívilo Quoru celkom 300 miliónov jedinečných používateľov.

Stack Exchange

Princíp Stack Exchange  je rovnaký ako pri Quore. Pôvodne tu bola sekcia zaoberajúca sa blockchainom a kryptomenami, ktorá bola vytvorená primárne pre vývojárov, ale v dobe, kedy kryptokomunita získavala na sile, bola prispôsobená aj pre širšiu verejnosť.

Reddit

Reddit je sociálna sieť, ktorá funguje na princípe zdieľania obsahu vo forme príspevku alebo odkazu a jeho následnom hodnotení ďalšími používateľmi. Obzvlášť silná je tu komunita riešiaca aktuality ohľadom Bitcoinu.

Záver

Diskusné fóra a sociálne siete môžu byť skvelým zdrojom nových správ zo sveta kryptomien. Relevanciu údajov zvyšuje práca moderátora v diskusnej skupine a zaradenie tých naozaj kvalitných a overených komentárov, odkazov a odpovedí do popredia stránky podľa hodnotení diskutujúcich. Aj napriek tomu je potrebné zachovať si zdravý sedliacky rozum a informácie si overovať, pretože fenomén tzv. “fake news” sa bohužiaľ nevyhýba ani kryptosvetu.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Pavel.

Zdroj:
https://coinnounce.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.