Posledné mesiace je to s cenou BTC ako na húsenkovej dráhe. Raz stúpa, inokedy klesá. Áno, toto je normálny cenový vývoj na trhu úplne každého aktíva. Avšak na BTC je veľmi slabá volatilita na to, aby robil podobné pohyby ako v rokoch 2017 a 2018.
Ťažko sa pri takejto nízkej volatilite obchodujú také málo likvidné aktíva, akými sú kryptomeny. Potrebovali by sme optimálne vidieť denné pohyby o viac ako 10%. Takéto burzové prostredie by určite prilákalo aj viacej traderov, prípadne úplných nováčikov, ktorí prvýkrát začali s tradingom. Až následne to bude raj pre swing, day a hlavne scalp traderov.
Možno ťa bude zaujímať: Čo je potrebné vedieť o korekčných štruktúrach
200-MA opäť zlomená!
Moving average je veľmi známy indikátor, ktorý sa len v málo obchodných stratégiách používa ako primárny nástroj. Najčastejšie iba ako doplnkový. Dáva však veľmi zaujímavé a čisté signály, podľa ktorých sa dobre obchodujú hlavné trendy.
Využitie moving average indikátora je pomerne jednoduché. Pokiaľ príde ku crossu alebo aj prekríženiu ceny s indikátorovou hodnotou, dáva nám to signál na buy, respektíve sell. V tomto prípade môžeme na grafe sledovať, že cena sa tlačí nad úrovne indikátora a pokiaľ sa niekoľko dní udrží vyššie, tak môžeme vstupovať do obchodu na long pozíciu. K prekríženiu došlo aj okolo 15. februára, kde rovnako môžeme vidieť prekríženie nadol. Nasledoval masívny výpredaj z 9 000 USD na 4 000 USD.
Ukážka obchodovania a tvorby trading stratégie v praxi – Elliot wave – 4. časť