Zdravím všetkých čitateľov magazínu. V minulých dieloch o Elliot wave sme sa spoločne pozreli na impulzné vlny. Čo ale nasleduje po dokončení tejto štruktúry? Vždy sa vytvorí ABC korekcia. A práve toto bude hlavnou témou dnešného článku.

Na ktoromkoľvek trhu a hocijakom time frame vieme rozpoznať 3 rôzne štruktúry cenového vývoja. Impulznú, korekčnú a sideways. O impulznej štruktúre sme si povedali viac v minulých dieloch. Dnes sa pozrieme na korekčnú štruktúru.

Elliot wave, Čo je potrebné vedieť o korekčných štruktúrach – Elliot wave – 10. časť

Teória Elliot wave pre korekčnú štruktúru je nasledovná:

  • Vlna A označuje začiatok korekčnej štruktúry. Má veľmi často divný tvar, ktorý je horšie čitateľný. Niekedy sa dokonca nedá presne identifikovať, aký pattern sa v tejto v vlne nachádza. Preto, pokiaľ vidíme divné cenové pohyby je jasné, že ide o korekčnú štruktúru.
  • Vlna B má najčastejšie tvar triangla. V tejto vlne okrem tohto štandardného patternu, hlavne na BTC môžeme vidieť pattern bartova hlava. Až na niekoľko výnimiek (ktoré si ukážeme v ďalšom diele) nesmie ísť táto vlna vyššie ako je začiatok celej korekcie. Inak je celá korekčná štruktúra invalidation. Vlna B má retracement 50%, 61,8%, 76,4% alebo 85,4% vlny A.
  • Vlna C je posledná korekčná vlna. Dokončenie tejto vlny a zároveň celého cyklu je medzi hodnotami 50% až 61,8% impulzných vĺn. Vyznačuje sa divnou štruktúrou a môže mať tvar wedgu.

Korekčné vlny sa dajú veľmi ťažko obchodovať. Takisto aj tvorba stratégie pre tieto štruktúry je veľmi náročná. Preto sa odporúča obchodovať iba impulzné vlny, čiže obchodovať s trendom.

Pokiaľ ťa zaujíma obchodovanie cez Elliotove vlny, naši traderi na trading11.com každý deň pripravujú analýzu na niekoľko kryptomien na základe Elliot wave teórie. Ak sa chceš naučiť obchodovať na základe Elliot wave, pridaj sa do našej Vysokej školy tradingu.

V ďalšej časti sa pozrieme na sideways štruktúry.

Predchádzajúce diely:

Ukážka obchodovania a tvorby trading stratégie v praxi – Elliot wave – 9. časť

Ziskové obchodovanie na kryptomenách pomocou impulzných cyklov – Elliot wave – 8. časť

Elliot wave – Prečo práve tento obchodný štýl sa oplatí používať v tradingu – 7. časť

Ako predikovať cenový vývoj na Bitcoine aj na niekoľko rokov – Elliot wave – 6. časť

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Originálny spôsob ako predikovať vývoj trhu – 5. časť

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Základy

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Ako správne analyzovať graf

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Týmto chybám by ste sa mali vyhnúť

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Prečo nie som na burze úspešný?

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of