Britský Bladetec postaví najväčšiu Bitcoinovú farmu v UK.
Britský Bladetec postaví najväčšiu Bitcoinovú farmu v UK. Zdroj: shutterstock.com/ShmelkovaNataliya

Britský tím podnikateľov zo spoločnosti Bladetec plánuje na juhovýchode krajiny vybudovať Bitcoinovú farmu v hodnote 10 miliónov libier. Tvrdí, že to bude najväčšia ťažobná farma na Bitcoin v Spojenom kráľovstve. Projekt sa zameriava na vybudovanie ťažobných fariem na troch miestach. V Londýne, Surrey a Suffolku.

Bitcoinové farmy sú zoskupenia počítačov alebo jednoúčelových zariadení ASIC, optimalizovaných na generovanie Bitcoinov. Viac sa dočítate na našej stránke

Plán spoločnosti Bladetec

Firma Bladetec bola založená na začiatku roka 2000. Dodáva vysoko výkonné IT vybavenie ministerstvu obrany UK a NATO. Spoločnosť plánuje získať 10 miliónov libier od investorov na výstavbu a prevádzku farmy na ťažbu Bitcoinu.

Projekt nazvaný Third Bladetec Bitcoin Mining Company Ltd (TBBMC) má za cieľ zhodnotiť vklady investorov v najbližších dvoch až troch rokoch.

Investícia bez rizika

Zakladateľ spoločnosti Bladetec John Kingdon tvrdí, že investori neriskujú stratu peňazí. Podľa jeho výpočtov by len predaj ťažobného zariadenia viedol k zisku. Neuviedol však, či zohľadňuje faktory, ako je znižovanie cien hardvéru a zvyšovanie nákladov na ťažbu, ktoré si každý rok vyžadujú viac energie a výpočtového výkonu.

TBBMC očakáva, že návratnosť investícií bude závisieť na jednom zo štyroch scenárov, ktoré budú používané podľa vývoja hodnoty Bitcoinu v nasledujúcich dvoch rokoch. Scenáre sú pritom pripravené pre rozmedzie ročného poklesu ceny na 40 percent až po zvýšenie o viac ako 50 percent za rok.

Aká bude realita

Bitcoinové farmy sú zvyčajne zriaďované v geografických oblastiach, kde je elektrická energia lacná, alebo kde klimatické podmienky šetria náklady na chladenie zariadení.

Viac sa o tejto problematike môžete dozvedieť tu.

Spoločnosť Bladetec uviedla, že má zabezpečené zmluvy s veternými elektrárňami na nákup elektriny pod trhovou cenou. Jej skúsenosti so servermi a dátovými službami znamenajú, že môže efektívne riadiť náklady na výstavbu a prevádzku farmy. Nechajme sa teda prekvapiť.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook, prípadne Instagram,  alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. 

Zdroje:
https://cointelegraph.com
https://www.telegraph.co.uk

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance