XRP a veľkí investori
XRP a veľkí investori. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Podľa údajov Whale Alert, veľkí investori presunuli 158,71 milióna XRP len v troch transakciách, ktoré sa uskutočnili iba za pár minút. Najväčšia transakcia dosiahla hodnotu viac ako 32,63 milióna dolárov, v ktorej sa presunulo 68 miliónov tokenov. Medzitým cena XRP stagnuje na úrovni približne 0,46 dolára.

Ďalšie dve spomínané transakcie boli zaznamenané s hodnotami 28,4 a 14,2 milióna dolárov. V druhej najväčšej transakcii bolo presunutých približne 60 miliónov tokenov a v tretej 30 miliónov takonev XRP. Prvé dva prevody boli podľa Whale Alert odoslané do anonymných peňaženiek luxemburskej burzy Bitstamp. Posledný prevod sa uskutočnil na kryptomenovú burzu so sídlom v Mexiku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cena XRP stagnuje

Aktivita veľkých hráčov otvára otázku, ako na takéto presuny bude reagovať spotová cena. XRP sa obchoduje v čase písania článku na cenovej úrovni 0,462 dolára a už mesiac viac-menej okolo tejto úrovne osciluje. Napriek tomu je spotová cena omnoho vyššie v porovnaní s obdobím od júna 2022, keď dosahovala úroveň približne 0,325 dolára. Na tejto hladine je navyše kľúčový bod kontroly, kde sa nachádzajú najväčšie transakčné objemy z hľadiska posledného roku.

XRP spotová cena
XRP spotová cena. Zdroj: TradingView

Ako vidíme na grafe vyššie, cena XRP sa pohybuje priamo na dlhodobej rezistencii, ktorá je aktuálna od vytvorenia maxima z apríla 2021. Podobnú štruktúru trhu cena formovala aj v minulosti, čo by mohlo znamenať, že vytvorenie dlhodobého dna ešte istý čas potrvá a ubehnú mesiace, kým sa trend obráti na dlhodobo rastúci.

Aj keď veľkí hráči presunuli obrovské množstvo XRP iba v troch transakciách, neboli stiahnuté z online priestoru. To znamená, že sa iba presunuli a priamo nemuseli zamávať so samotnou cenou. Dlhodobý trend sťahovania tokenov do offline peňaženiek by ale v budúcnosti mohol ovplyvniť likviditu.

Mohlo by ťa zaujímať: Nastal na grafe Bitcoinu bod zlomu? Začal už rast v rámci bear marketu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance