Uspieť na kryptotrhoch znamená dobre nakúpiť a vedieť predať. Ako na to?
Uspieť na kryptotrhoch znamená dobre nakúpiť a vedieť predať. Ako na to? Zdroj: shutterstock.com/Gorodenkoff

Veľké množstvo pokročilých, ale hlavne začiatočníkov si kládlo otázku, ako zbohatnúť na kryptomenách čo najviac. Najhoršie na tom je, že už sa im to podarilo, ale nevyužili to, nič totiž nepredali. 

Preložené z českého originálu.

Vedieť nakúpiť

Všimol som si, že kryptomeny mnoho ľudí z môjho okolia nezaujímajú. Začína sa to však meniť, predovšetkým, keď ich cena rastie.

Proces pred nákupom (ten nesprávny)

Popíšem príklad pred posledným masívnym rastom, kedy BTC bol niečo okolo 2000 USD.

Cena za BTC a vývoj:

  • Cena 2000 USD – Ja: Vieš čo je Bitcoin? Kamaráti: Nie a nezaujíma ma to.
  • Cena 4000 USD – Ja: Dnes tie BTC krásne rastú. Kamarát: Ajtak je to blbosť.
  • Cena 8000 USD – Ja: Tak čo, nezmenil si názor na BTC? Kamarát: Teda nedávno som videl článok o tých Bitcoinoch.
  • Cena 12000 USD – Ja: Ahoj, tak čo, ako sa máš? Kamarát: Ahoj, skvele, ale niečo mi vysvetli, ako tie Bitcoiny kúpim?
  • Cena 14000 USD – Ja: Vysvetľujem, ako nakúpiť BTC, varujem ho pred nesmiernym rastom za posledné dni, ktorý nebude nekonečný, radím počkať na prepad.
  • Cena 17000 USD Ja: Dúfam, že to teraz v peaku neplánuješ nakupovať. Kamarát: Ak nie teraz, tak nikdy, utečie mi to!

Môžeme vidieť, že stúpajúca cena láka na trh nováčikov, ale väčšinou sa spália. Čakajú a potom vidia, ako to letí nahor. Rozhodnú sa pre kúpu, keď už to je v peaku. Bohužiaľ, vtedy je už neskoro.

Pokiaľ chcete do BTC investovať, jednoducho si počkajte. Niekoľkokrát do roka nastanú prepady (ako v poslednej dobe), ktoré nikto nečaká (aj keď sú skoro pravidelné). Toto je vhodná doba na nákupy. Nie niekde na cenách 17000 USD a podobne. Trh sa musí pri podobných vysokých cenách vždy vyčistiť, pamätajte na to.

Vedieť predať

Veľa ľudí už zažilo pocit bohatstva, keď BTC a alty trhali rekordy. Čo z toho majú dnes? Nič extra, pretože nevybrali. Musia teda čakať na ďalší rast, aby boli aspoň tam, kde boli pred pol rokom.

Nebojte sa niečo predať

Ak vidíte, že vaše portfólio niekoľkonásobne vyrástlo, nebuďte slepí a chamtiví. Predajte na vysokých cenách aspoň malú časť vášho krypta, neporastie do nekonečna. Pokiaľ bude rásť ďalej, čo je po peaku nepravdepodobné, porastie vám aj celý zbytok. Pokiaľ to brutálne prepadne, budete mať vybrané a nemusí vás to nejaký čas trápiť. Do tej doby sa väčšinou trh vyrovná.

Osobne by som sa nebál predať polku portfólia v čase, kedy všetko mesiac rastie. Masívny rast celý mesiac alebo dva nie je dlhodobo udržateľný, ako sme sa už v minulosti mohli presvedčiť.

Vybrané peniaze v peaku sa neskôr môžu naozaj hodiť, napríklad v prepadoch, keď BTC stál 6000 USD.

Môžete teda do nekonečna hodovať a trpieť pri každom prepade ako pes alebo tie prepady využijete, budete v pokoji a ešte možno o niečo aj zbohatnete.

Záver

Keď bude BTC 30 000 USD, skúste si spomenúť na tento článok a nebojte sa predať aspoň niečo. Nebudete potom ľutovať, ani keď vyrastie na 70K USD a budete šťastný, že ste aspoň niečo predali, ak spadne na 10…

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek Návod nájdete tu. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance