Kedy ste sa naposledy pozreli na monthly graf Bitcoinu? Analýza na tak veľkých timeframoch sa vyplatí, pretože môže odhaliť dlhodobé trendy a ponúknuť širší pohľad na cenový vývoj. Máme tu prvý máj a spolu s ním aj novú uzavretú monthly sviečku. A májová svieca teda vyzerá naozaj zaujímavo.

Vytvorila totiž formáciu Bullish engulfing, ktorá je v krypto-svete väčšinou rešpektovaná a pre Bitcoin je to skutočne skvelá správa. Bullish engulfing vzniká vtedy, keď zelená svieca úplne pohltí predchádzajúcu červenú.

Viac o formácii Engulfing a jej obchodovaní nájdete v tomto článku:

Formácia Engulfing

V marci úradovali medvede a zatlačili Bitcoin na nové low Býci však nečakali a okamžite cenu vytiahli späť. Znegovali tým prakticky celý predošlý prepad a marec bol pritom extrémne bearish mesiac. Na Bitcoin tvrdo dopadla korona-kríza a mnohí hneď písali o dumpoch na 1-3 tisíc dolárov. Ukázalo sa však, že fundamenty okolo BTC sú silné a žiadny vírus ho len tak nezlomí!

Narozdiel od svetovej ekonomiky, ktorá kolabuje: Zvláštna kríza – Akcie rastú, bohatí zarábajú a my im to splatíme infláciou

1M BTC/USD - Bitstamp
1M BTC/USD – Bitstamp

Pomôže halving Bitcoinu dosiahnuť nové All Time High?

Navyše tu máme halving, ktorým si Bitcoin priťahuje pozornosť mainstreamových médií. Podľa dát z platformy Google Trends záujem o halving už teraz prekonal čísla z roku 2016 a v najbližších dňoch by mohol narásť na desaťnásobok.

google trends bitcoin halving search
Vyhľadávanie frázy Bitcoin Halving na Google Trends

Po halvingu sa inflácia Bitcoinu zníži na polovicu. Podľa niektorých štúdií do trhu musí prúdiť 400 miliónov dolárov mesačne, aby si Bitcoin udržal svoju aktuálnu hodnotu. Po halvingu bude stačiť 200 miliónov a zvyšok bude spôsobovať rast.

Na tomto webe sme už raz predikovali rast Bitcoinu na ATH. V roku 2019 to nakoniec nevyšlo a Bitcoin vytvoril iba nižšie high na hladine 13-14 000 dolárov. V tomto roku má však našliapnuté lepšie, ako kedykoľvek predtým.

Čím je podľa vás spôsobený rast kryptomien?

View Results

Loading ... Loading ...

Môže Bitcoin v ďalekej dosiahnuť aj neuveriteľných 10 miliónov dolárov?

Odporúčame pozrieť si tento dokument o inherentných fundamentoch, ktoré tejto kryptomene umožnia dosiahnuť aj tak astronomické čísla.

DOKUMENT – 10 miliónov dolárov za Bitcoin – Je to reálne?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance