Bitcoin vytvoril neuveriteľne bullish formáciu! Je to príprava na nové ATH? + ANKETA

2

Kedy ste sa naposledy pozreli na monthly graf Bitcoinu? Analýza na tak veľkých timeframoch sa vyplatí, pretože môže odhaliť dlhodobé trendy a ponúknuť širší pohľad na cenový vývoj. Máme tu prvý máj a spolu s ním aj novú uzavretú monthly sviečku. A májová svieca teda vyzerá naozaj zaujímavo.

Vytvorila totiž formáciu Bullish engulfing, ktorá je v krypto-svete väčšinou rešpektovaná a pre Bitcoin je to skutočne skvelá správa. Bullish engulfing vzniká vtedy, keď zelená svieca úplne pohltí predchádzajúcu červenú.

Viac o formácii Engulfing a jej obchodovaní nájdete v tomto článku:

Formácia Engulfing

V marci úradovali medvede a zatlačili Bitcoin na nové low Býci však nečakali a okamžite cenu vytiahli späť. Znegovali tým prakticky celý predošlý prepad a marec bol pritom extrémne bearish mesiac. Na Bitcoin tvrdo dopadla korona-kríza a mnohí hneď písali o dumpoch na 1-3 tisíc dolárov. Ukázalo sa však, že fundamenty okolo BTC sú silné a žiadny vírus ho len tak nezlomí!

Narozdiel od svetovej ekonomiky, ktorá kolabuje: Zvláštna kríza – Akcie rastú, bohatí zarábajú a my im to splatíme infláciou

[caption id="attachment_49991" align="aligncenter" width="1576"]1M BTC/USD - Bitstamp 1M BTC/USD – Bitstamp[/caption]

Pomôže halving Bitcoinu dosiahnuť nové All Time High?

Navyše tu máme halving, ktorým si Bitcoin priťahuje pozornosť mainstreamových médií. Podľa dát z platformy Google Trends záujem o halving už teraz prekonal čísla z roku 2016 a v najbližších dňoch by mohol narásť na desaťnásobok.

[caption id="attachment_49992" align="aligncenter" width="696"]google trends bitcoin halving search Vyhľadávanie frázy Bitcoin Halving na Google Trends[/caption]

Po halvingu sa inflácia Bitcoinu zníži na polovicu. Podľa niektorých štúdií do trhu musí prúdiť 400 miliónov dolárov mesačne, aby si Bitcoin udržal svoju aktuálnu hodnotu. Po halvingu bude stačiť 200 miliónov a zvyšok bude spôsobovať rast.

Na tomto webe sme už raz predikovali rast Bitcoinu na ATH. V roku 2019 to nakoniec nevyšlo a Bitcoin vytvoril iba nižšie high na hladine 13-14 000 dolárov. V tomto roku má však našliapnuté lepšie, ako kedykoľvek predtým.

[poll id="105"]

Môže Bitcoin v ďalekej dosiahnuť aj neuveriteľných 10 miliónov dolárov?

Odporúčame pozrieť si tento dokument o inherentných fundamentoch, ktoré tejto kryptomene umožnia dosiahnuť aj tak astronomické čísla.

DOKUMENT – 10 miliónov dolárov za Bitcoin – Je to reálne?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
michalxxxxx

praskla dalšia trendlain

Jirka

To si děláte srandu? Opravdu si ani nezkontrolujete hodnoty než napíšete takovou blbost. O bullish engulf se určitě nejedná. Open dubnové svíce je vyšší než close březnové a tím padem už není engulf možný. Úplný základ… Tak se aspoň trochu snažte, než zase příště přeložíte nějakou kravinu 🙂