Bitcoin vo vesmíre – Rýchlosť satelitného blockchainu sa zvyšuje 25×! O čo ide?

0

Blockstream práve modernizoval svoju satelitnú sieť, ktorá má v sebe implementovaný Bitcoin blockchain. Rýchlosť dát je teraz 25-krát rýchlejšia a používatelia môžu synchronizovať celý uzol bez pripojenia k internetu.

Rýchlejšie Bitcoin transakcie

Satelitná služba Blockstream poskytuje BTC transakcie a zdieľanie informácií pomocou šifrovania používateľom takmer všade na svete. Spoločnosť si prenajala šesť geostacionárnych satelitov. Tie sa používajú na vysielanie blockchainu do Afriky, Európy, Južnej a Severnej Ameriky a ázijsko-pacifického regiónu.

Kanadská blockchainová spoločnosť Blockstream napísala na ich blogu o Satellite 2.0, že teraz disponuje štandardným prenosovým protokolom, väčšou šírkou pásma, ďalšími oblasťami pokrytia a tiež schopnosťou rýchlejšie synchronizovať celý bitcoinový uzol.

Veľký posun vpred

Namiesto toho, aby používatelia potrebovali pri svojom Bitcoinovom uzle prístup k internetu na počiatočnú synchronizáciu – tak ako to bolo v prípade 1.0. – nová verzia Blockstream Satellite 2.0 teraz umožňuje úplnú synchronizáciu. A to vrátane histórie bez pripojenia. Používatelia Blockstream Satellite teda môžu pripojiť celý bitcoinový uzol. Plne stiahnuť celý blockchain Bitcoinu. Novinkou je však, že od pôvodného bloku z roku 2009 až po dnešné najnovšie transakcie je všetko bez potreby pripojenia k sieti!

Mohlo by vás zaujímať: SPRÁVY – Štátna pokladnica USA si požičala ďalšie 3 bilióny USD – Investori Telegram tokenu pravdepodobne nedostanú celú čiastku investície

Update po 2 rokoch

Inovovaná sieť je prvou aktualizáciou od doby, kedy spoločnosť Blockstream v decembri 2018 zaviedla rozhranie na programovanie aplikácií API na svoju prvú verziu protokolu vydaného v auguste 2017. Protokol DVB-S2 pre verziu 2.0 údajne zlepšuje spektrálnu účinnosť a spoľahlivosť signálu, prináša vyššiu prenosovú rýchlosť a zvyšuje kapacitu dát a šírku pásma.

Vedúci stratégie Blockstream, Samson Mow využil príležitosť a zaútočil na konkurenčný blockchain Ethereum. Na Twitteri komentoval, že synchronizácia nového uzla Bitcoinu cez Blockstream Satellite trvá kratší čas, než synchronizácia nového uzla Etherea cez širokopásmové pripojenie.

Záver

Myslím si, že toto je budúcnosť. Zem obieha veľa satelitov, ktoré sa dajú využiť na hromadu inovatívnych nápadov a toto je jeden z nich. Ak sa niekto tohto chytí a bude zdokonaľovať technológie, ktoré je možné používať z vesmíru, zmení tým svet. Zvedavý som však, s čím sa vyšvihne konkurencia.

Čo čítať ďalej?

Čo sa stane keď spojíme AI a blockchain? Predsa pasívny príjem!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan Crha.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre