Bitcoin dosiahol 25 000 dolárov po 9 týždňoch.
Bitcoin dosiahol 25 000 dolárov po 9 týždňoch. Zdroj: Shutterstock.com/Yourg

Bitcoin sa aktuálne stále nachádza v rastúcom trende a nedávno dokázal na krátku chvíľu prekonať hranicu 25 000 dolárov. Naposledy sa za takúto cenu hlavná kryptomena obchodovala pred 9 týždňami. Bude trend pokračovať?

Jeden z hlavných dôvodov, prečo Bitcoin narástol, môže byť inflácia, ktorá po prvýkrát za 2 roky medzimesačne klesla. Kryptomeny na to však nereagovali ako jediné a takisto reagoval aj akciový trh. Na druhej strane, existuje riziko navyšujúcich sa úrokových sadzieb, čo môže spôsobiť zbavovanie sa kryptomien.

Bitcoin čoskoro uzavrie vlajku
Bitcoin čoskoro uzavrie vlajku. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: 3 kryptomeny, ktoré môžu v budúcnosti cenovo explodovať

Bitcoin uzavrie vlajku

Otázkou však zostáva, dokedy bude aktuálny mierne rastúci trend pokračovať. Cena počas rastúceho trendu vytvára klesajúce objemy nakupujúcich, čo predstavuje negatívny signál. Pravdepodobne sa tak aktuálna vlajka uzavrie poklesom. Táto vlajka navyše čoskoro bude uzatvorená, keďže sa blíži ku kľúčovej rezistencii.

Napriek tomu, že Bitcoin bol považovaný za zaistenie voči inflácii, realita ukázala opak. Kryptomeny prvýkrát čelia ekonomike v recesii a inflácii a reagovali podobne ako akcie, s ktorými korelovali. Zdá sa, že dosiahnutie hodnoty 25 000 dolárov je len prvým malým krôčikom na ceste späť dosiahnuť nové maximá. Minimum 17 600 dolárov však nemuselo byť posledné.

Mohlo by ťa zaujímať: Investori uprednostňujú altcoiny pred Bitcoinom, lákajú ich vyššie zisky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance