Bitcoin prerazil silnú rezistenciu a začal strmo rásť – čo očakávať?

Analýzy Bitcoin začal strmo rásť
Bitcoin začal strmo rásť, zdroj: shutterstock.com/Thongden Studio
BitmarketsBitmarkets

Bitcoin napriek negatívnej situácii vo svete a na trhoch rastie. Iba počas posledných niekoľkých desiatok minút vyrástol o 6 %. Viac o tomto dôležitom momente a čo môžeme ďalej očakávať si zhrnieme v tomto článku.

Nestabilná situácia na globálnych trhoch

Bitcoin posledné dni veľmi pekne „poslúchal” dôležité fundamenty a správy z politického sveta. Najprv po vstupe ruských vojsk na Ukrajinu (začiatok vojny) začal klesať a dostal sa na niekoľko týždňové minimum. Následne po oznámení tvrdých sankcií uvalených na Rusko sa cena vrátila naspäť. Preto sa treba mať na pozore. Každým ďalším negatívnym fundamentom Bitcoin môže veľmi rýchlo zmazať dnešný rast a znovu sa dostať na 35 000 USD.

Vývoj Bitcoinu počas vojny

Vývoj Bitcoinu počas vojny. Zdroj: tradingview.com

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Prerazenie rezistencie môže pre Bitcoin znamenať rast

Aktuálne prerazenie rezistencie na hladine 40 000 USD môže znamenať začiatok rastúceho trendu. Ešte dôležitejšie bude, ako Bitcoin zareaguje na prípadný dotyk s hodnotou 46 000 USD, kde sa nám v minulosti vytvorilo posledné lokálne maximum. Práve tvorba nového maxima alebo minima nám indikuje, v akej fáze grafu sme a či je potenciál k rastu, resp. poklesu. Pokiaľ by sa podarilo preraziť toto posledné lokálne maximum, tak na grafe by sa po prvýkrát od novembra 2021 mohol začať tvoriť rastúci trend, ktorý je potvrdení hľadaním nových maxím a zároveň aj nových vyšších miním.

Tvorba nového maxima

Tvorba nového maxima. Zdroj: tradingview.com

Záver

Bitcoin sa aj počas posledných dní zatiaľ javil ako stabilné aktívum. Oveľa horšie to znášali ázijské alebo americké trhy, prípadne forexové páry. Na druhej strane sa nedá povedať, že by vojna pomohla k tomu, aby Bitcoin rástol, keďže sa stále nachádza na približne rovnakej hodnote ako pred začiatkom vojny. Z pohľadu pozitívnych faktorov je na grafe silné momentum a Bitcoin zaznamenal okamžitú bullish reakciu po zlomení zóny okolo 40 000 USD. Počas každej minulej či už svetovej alebo lokálnej vojny peniaze strácali na hodnote, čo z dlhodobého hľadiska môže mať pozitívny dosah na Bitcoin. Kryptomena by tak mohla byť podobnou poistkou pred krízou ako zlato.

Prečítaj si aj: Ako ťažiť Bitcoin – návod, po ktorom by to mal zvládnuť každý!

Kvakomat PC bannerOkazio mobil
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.