primebit recenzia

PrimeBit je jedna z novších zmenární, ktorá sa pomerne rýchlo vyvíja a otvára nové služby pre traderov. Ide primárne o derivátovú burzu. Teda obchodujete s reálnymi BTC alebo USDT, ale otvárate iba kontrakt. Pokiaľ stavíte na long, cena porastie a skončíte v zisku. Podľa rozdielu ceny tak získate na svoj balance zisk. V prípade poklesu vám z vášho účtu ubudne z kapitálu. V dnešnom návode sa pozrieme na založenie účtu, realizovanie prvého vkladu, oboznámenie sa s rozhraním a otvorením prvého obchodu.

Zoznámenie sa s burzou!

Úvodná stránka burzy vyzerá moderne. Okrem predstavenia burzy nájdete nižšie live order book, ktorý je priamo z ich hlavnej trading služby. Hneď vedľa nájdete aktuálny cenový vývoj BTC. V spodnej časti index stránky nájdete ešte affiliate. Čiže možnosť pozvať svojich kamarátov a zarobiť si prostredníctvom nich.

Nás v prvom rade zaujíma login a register. Táto sekcia sa nachádza vpravo hore.

Po kliknutí na register sa dostanete na stránku, kde si môžete vytvoriť vlastný účet. Na registráciu okrem mailu nie je nič potrebné. Dokonca, čo je veľká výhoda, tak účet si môžete založiť aj cez Google alebo Facebook. Tým sa výrazne uľahčí proces a nebude potrebné zadávať ani email. Súhlasíte s podmienkami burzy a váš účet je pripravený na trading. Overenie ID, bydliska alebo pasu táto burza nevyžaduje. Prvý vklad teda môžete uskutočniť bez námahy a čakania na overenie vášho účtu.

Čo je dôležite vedieť o PrimeBit?

V prvom rade treba upozorniť, že jediný spôsob, ako sa tu dá obchodovať je cez BTC a USDT. Nie je možné sem vložiť žiadnu fiat menu, ako napríklad EUR a USD. Rovnako tak iné highcap altcoiny, ako ETH a LTC tu nie sú podporované.

Burza nevyžaduje od svojich používateľov žiadne overenie totožnosti. Môžete sem bez obmedzenia poslať toľko BTC, koľko len chcete. Rovnako tak na obchodovanie môžete použiť hocijaké množstvo BTC a USDT.

Nejde o krypto zmenáreň a ani spot burzu. Obchodujú sa tu deriváty. V jednoduchosti to môžeme prirovnať k stávkovaniu na rôzne, napríklad futbalové, tenisové a hokejové zápasy. Čiže vy si jednoducho stavíte na to, či cena porastie alebo spadne. Pokiaľ cena porastie a vy držíte long kontrakt, tak ste prakticky vyhrali. Podľa toho, o koľko cena porastie a kde zadáte target, ste odmenený. Realizujete úspešný obchod. Naopak je to v prípade poklesu. Vtedy prerábate. Výhodou je, že tu môžete zarobiť aj vtedy, keď ceny kryptomien padajú.

Na PrimeBit sa dá obchodovať aj s pákou alebo leverage. Tento nástroj slúži na to, aby ste napríklad s kapitálom 1 BTC mohli otvoriť obchod s oveľa väčšou čiastkou. Napríklad, ak idete obchodovať s leverage x10, v praxi to znamená, ako keby ste obchodovali s 10 BTC. A to aj napriek tomu, že ich nevlastníte.

Avšak pozor! Tento nástroj je aj veľmi nebezpečný a môže spôsobiť veľké straty na účte. Čím vyšší leverage zadáte, o to viac môžete nielen zarobiť, ale aj stratiť. Levarge sa odporúča využívať iba vtedy, ak máte napríklad 1 BTC. Do obchodu vstúpite s kapitálom 0,01 BTC a s nastavením leverage napríklad x10 ako keby ste obchodovali s 0,1 BTC. Nemusíte teda riskovať väčšiu časť účtu, ale iba zlomok (v tomto prípade jednu stotinu). Neodporúča sa teda obchodovať s väčším kapitálom ako máte na svojom účte!

Na tejto burze môžete obchodovať 6 rôznych párov: BTC/USD, BTC/USDT, ETH/USD ETH/USDT, LTC/USD a LTC/USDT. V porovnaní napríklad s burzou BitMEX alebo Binance je to pomerne málo. Burza však postupne pridáva nové páry. Pred rokom sa tu napríklad okrem BTC nedalo nič iné obchodovať.

Rozhranie burzy

Rozhranie burzy je tu prehľadné. Niektorí začiatočníci, ktorí nemajú skúsenosti s obchodovaním však nemusia niektoré veci chápať. Preto si postupne rozoberieme všetko, čo tu nájdeme.

Prvý vklad

Dôležité informácie o burze sme si už prešli. Aby ste však mohli obchodovať, potrebujete sem vložiť nejaké BTC. Stačí prejsť do sekcie Deposit, kde máte na výber 2 možnosti. Môžete si sem vložiť peniaze cez BTC alebo USDT. Za obidve tieto meny môžete realizovať obchody.

  1. Výber toho, čo sa tu dá obchodovať. Zatiaľ môžete otvoriť kontrakt iba na BTC/USD, ETH/USD a LTC/USD.
  2. Trading rozhranie a informácie o cenovom vývoji daného páru za posledné obdobie.
  3. Graf, ktorý môžete analyzovať a hľadať na ňom rôzne signály, patterny a formácie.
  4. Tu nájdete vaše otvorené obchody a históriu vašich objednávok.
  5. Order book formou grafu. Môžete zistiť, na akej cene chcú ostatní obchodníci nakupovať a predávať.
  6. Informácie o vašom otvorenom obchode.
  7. Zoznam posledných realizovaných obchodov na burze.
  8. Order book formou číselného údaju.
  9. Sekcia, kde môžete otvárať obchody. V prípade buy idete zarábať na cenovom raste. V prípade sell na cenovom poklese.

Po kliknutí na Deposit sa nám vygeneruje adresa, kde je potrebné poslať dané kryptomeny. Môžete použiť aj Deposit cez čiarový kód. Následne je potrebné počkať na potvrdenie transakcie v sieti a robot potom pripíše mince na váš PrimeBit účet.

Porovnanie s ostatnými burzami

PrimeBit patrí k jedným z novších búrz a ešte sa len vyvíja. Nedajú sa teda očakávať zázraky. Zatiaľ, čo burzy ako Binance a hlavne BitMEX sú veľmi zaťažené a je často komplikované tu otvoriť obchod, tak PrimeBit nemá ani pri najväčšom zaťažení problém s požiadavkami od obchodníkov. Môžete tu bez starosti o možné neotvorenie obchodu otvárať kontrakty.

Nevýhodou je, že sa tu dá vložiť len BTC alebo USDT. Na Binance si môžete vybrať napríklad z viac ako 200 rôznych párov. Dokonca sú burzy, kde sa dá obchodovať a aj vložiť viac ako 1 000 rôznych kryptomien. Pokiaľ ste však fanúšik hlavne shit coinov, tak PrimeBit nebude tá burza, ktorá vás očarí.

Nedajú sa tu napríklad vložiť ani fiat meny. Ak teda chcete nakupovať Bitcoin, je lepšie využiť služby iných búrz a na PrimeBit len obchodovať.

Finálne zhodnotenie

Na to, že ide o pomerne mladú burzu, nájdete tu okrem hlavnej trading služby veľké množstvo ďalších produktov. Najzaujímavejším je affiliate systém, kde za pozvaného priateľa môžete získať 20 % odmenu z toho, čo zobchoduje na burze. Zároveň on sám získava po využití affiliate linku 10 % zľavu.

PrimeBit môžeme určite odporučiť. Ide o veľmi podobnú burzu, akými sú BitMEX a PrimeXBT.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance