Bitcoin opäť na vrchole – Rekord z 2017 prekonaný! (nie cena)

0

Bitcoin dnes prešiel zaujímavým míľnikom, ktorý sme nevideli od 27. novembra 2017 (o ktorom sme dnes už informovali tu). Avšak poďme sa pozrieť viac do detailov, k čomu nám poslúžia najmä grafy. Podľa spoločnosti CoinMetrics.io je v súčasnosti viac ako milión denných aktívnych adries, ktoré sú definované ako počet jedinečných prevodov z adresy alebo na adresu.

bitcoin, Bitcoin opäť na vrchole – Rekord z 2017 prekonaný! (nie cena)

Kevin Rooke

Toto číslo si ako prvý všimol Kevin Rooke a oznámil to na Twitteri. Keď Bitcoin prvýkrát prekonal hranicu jeden milión transakcií 27. novembra 2017, 1 BTC stál 9352 dolárov a poplatok bol 3,23 dolára. Dnes je 1 BTC v hodnote 8260 dolárov, a transakčný poplatok činí 1,33 dolára.

bitcoin, Bitcoin opäť na vrchole – Rekord z 2017 prekonaný! (nie cena)

DAA (denné aktívne adresy)

Kým DAA v praxi veľa neznamená, je to dôležitý údaj v tom, že ukazuje skutočné jedinečné transfery oddelené od rôznych priamych transferov až do väčších pohybov búrz. Skutočnosť, že existuje viac ako milión unikátnych adries, ktoré fungujú na blockchaine, je pre Bitcoin pozitívom.

Štatistiky

Ak chceme toto číslo porovnať, môžeme ho priradiť napríklad k spoločnosti Apple, ktorá v roku 2017 predala denne 798 877 Iphonov. Nie je to síce najlepšie prirovnanie, ale dostať sa na takéto číslo ako popredná spoločnosť Apple je určite vynikajúce.

Záver

Ak sme sa dostali na takéto čísla počtu transakcií ako v roku 2017 už teraz, môžeme s istotou povedať jednu vec – Bitcoin sa bezpochybne dostáva do popredia, či už v rámci tradingu, hodlovania alebo vykonaných platieb. Pokiaľ sa bude tento graf rok čo rok zvyšovať, môžeme očakávať väčšiu a väčšiu perspektívu tejto kryptomeny.

Čo čítať ďalej ?

[NÁVOD] – Ako ťažiť Bitcoin alebo Zcash na SlushPoole

Zdroj:
coindesk.com 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of