Spoločnosť MicroStrategy a bitcoin
Spoločnosť MicroStrategy a bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/rzoze19/Wirestock Creators

MicroStrategy patrí k najaktívnejším spoločnostiam, ktoré masovo prezentujú bitcoin a celý kryptomenový sektor. Aj napriek tomu, že je ich strata v prípade BTC výrazná, neplánujú obchodovanie s bitcoinom zastaviť. Informoval o tom kryptomenový portál CoinTelegraph.

MicroStrategy a bitcoin

Spoločnosť MicroStrategy, na čele ktorej stál ešte donedávna Michael Saylor, vyhlásila výrazné straty v prípade obchodovanie s bitcoinom. Celková strata činí až 34 miliónov amerických dolárov. Aj napriek tomuto negatívnemu výsledku spoločnosť vyhlásila, že bude naďalej pokračovať v tejto stratégii.

Aj keď ide o výraznú stratu, spoločnosť vyhlásila, že bolo jej cieľom získať daňovú stratu. Výsledky spoločnosti za 4. štvrťrok boli oficiálne zverejnené 2. februára. Zaujímavým faktom je, že zaznamenané náklady za držbu BTC po odpočítaní ziskov predstavujú 1,3 miliardy dolárov.

K tejto situácii sa vyjadril aj finančný riaditeľ MicroStrategy Andrew Kang:

Môžeme zvážiť realizáciu ďalších transakcií, ktoré môžu využiť volatilitu cien bitcoinu alebo iné trhové dislokácie, ktoré sú v súlade s našou dlhodobou stratégiou v oblasti tejto kryptomeny,“ uviedol Kang.

Michael Saylor sa k výsledkom spoločnosti nechal počuť, že sú odzrkadlením viacerých faktorov, pričom tým najdôležitejším je výkonnosť bitcoinu, ktorá v roku 2022 nebola optimálna.

Výkonnosť akcií spoločnosti MicroStrategy
Výkonnosť akcií spoločnosti MicroStrategy. Zdroj: MicroStrategy
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Michael Saylor patrí k najaktívnejším a najznámejším fanúšikom bitcoinu. Svedčí o tom aj jeho nedávne vyhlásenie.

Jediným skutočným bezpečným prístavom pre inštitucionálneho investora je bitcoin. Bitcoin je jediná všeobecne uznávaná digitálna komodita, a preto ak ste investor, bitcoin je v tomto smere vaším bezpečným prístavom,“ dodal Saylor.

Finančný riaditeľ Kang na záver dodal, že ku 31. decembru spoločnosť MicroStrategy drží celkovo 132 500 BTC.

Smerovanie spoločnosti je úzko späté s bitcoinom a dá sa očakávať, že bude toto spojenie aj naďalej pokračovať.

Aktívum bez vnútornej hodnoty?

Z globálneho hľadiska je vlajková kryptomena z veľkej časti považovaná za aktívum bez vnútornej hodnoty. Bitcoin bol vo svojej histórii až 471-krát označený za mŕtvy. O tomto zaujímavom faktore sme vás informovali aj v našom článku Bitcoin stále žije. Neuveríte, koľko krát bol vyhlásený za mŕtvy.

Touto zaujímavou metrikou sa zaoberá portál 99bitcoins. Ten sleduje údaje od známych kritikov a stránok s významnou sledovanosťou a ukazuje, koľkokrát bol bitcoin vyhlásený za mŕtvy.

Ak sa však pozrieme na realitu, ak by bol bitcoin naozaj aktívum bez vnútornej hodnoty, už dávno by neexistoval.

Čítaj ďalej: Ďalšia zastávka je 150 000 dolárov. Bitcoin začal nový cyklus