Kryptomeny sú tu s nami už viac ako desať rokov a za ten čas si našli veľa kritikov. Digitálne peniaze podľa nich nemajú budúcnosť a jeden z argumentov podporujúci toto tvrdenie je náročnosť používania týchto technológií. Je pravda, že bezpečne poslať, prijať alebo uchovávať BTC nie je vždy úplne intuitívne a pre bežného človeka to môže byť problém.

Ale skúšali ste v 90-tych rokoch poslať e-mail?

Pamätáte sa na daň, ktorú ste museli zaplatiť za možnosť okamžite komunikovať s vašimi blízkymi? Kúpiť počítač, naučiť sa používať ho, kúpiť drahý internet, modem, zapnúť všetky tieto nové elektronické veci, naučiť sa používať e-mailového klienta. 90-te roky boli pre internet veľmi náročné a veľa ľudí vtedy tvrdilo, že bude mať na ľudstvo minimálny dopad.

„V roku 2005 už bude jasné, že internet nezmení ľudstvo viac než fax.“

– Paul Krugman

Optimistický nebol ani vynálezca ethernet konektora Robert Metcalf. Ten predikoval, že v roku 1996 celý internet skolabuje. Neskolaboval…

Ale chvíľku to tak možno vyzeralo – pozrite si návod na posielanie e-mailu z roku 1991:

Návod na bezpečný nákup kryptomien bez poplatkov nájdete tu.

Kryptomeny a internet

A podobne je to s kryptomenami. Iste, táto technológia vyžaduje trochu úsilia. Je dôležité používať kryptomeny správne, inak hrozí nenávratná strata všetkých coinov. Hackeri striehnu na každom rohu. Nákup a predaj je často náročný, vytvoriť si účet na burze vyžaduje poskytnutie senzitívnych informácií, ako fotografie občianskeho preukazu, rodné číslo a pod. A čo za to dostanete?

No, momentálne nič veľa. Avšak možnosť používať peniaze ktoré sú „mimo systému“ má svoje klady a potenciál využitia týchto technológií v budúcnosti môže byť obrovský.

Rovnako ako internet v 90-tych rokoch, krypto je na začiatku svojej cesty. Chce to čas. Ktovie? Možno budú o 20 – 30 rokov neoddeliteľnou súčasťou našich životov.

Chcete sledovať cestu kryptomien k sláve v priamom prenose? Prihláste sa na odber správ z Kryptomagazinu na facebooku. Jeden klik vám zabezpečí prísun najčerstvejších informácií o (nielen) digitálnych menách vo vašom fb feede.

Prípadne si môžete aktivovať notifikácie do webového prehliadača (návod nájdete tu).

Zdroj:
ccn.com

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
nepoviemLibor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

No, Internet ako internet…Ten sa ako sieť klient – server typologicky prakticky nezmenil. To, čo sa zmenilo na internete boli výkonnejšie parametre počítačov a mobilov-smartfónov. Enormný nárast počítačového výkonu zariadení, nástup smarfónov a prenosové rýchlosti sietí od dial-up na klasickej teleónnej linke cez optiku až po súčasné mobilné 5G siete spôsobili ten rozmach. Ak by sme ostali napr. stále iba na dial-up linke a klasickom telefóne, tak by sa na internete nekonali „žiadne zázraky“ dodnes. Takže je to hlavne vďake masívnemu zvýšeniu vyspelosti technických prvkov siete…

Libor
Guest
Libor

Takže to porovnanie internetu s BTC veľmi nepasuje. BTC je koncept rovnako ako emailový protokol. Čo tiež nesedí je cena, email je zadarmo t.j. stojí 0 USD a BTC je „nafúknutý“ na cca 10 000 USD. No a s nástupom kvantových počítačov v budúcnosti je to s BTC otázne, takže technická vyspelosť prvkov ide skôr proti existencii BTC….

nepoviem
Guest
nepoviem

Pri týchto porovnaniach mi to príde ako keby niekto písal aký je super model T (bitcoin) keď už tu dávno máme autá čo idú v pohode 200km/h (XRP).