Bitcoin halving – Všetko čo o ňom potrebujete vedieť – Čo to je a ako na ňom zarobiť?

BitmarketsCatslap ICO mobil baner

Bitcoin sa chystá na najväčšiu udalosť roku 2020. Už o niekoľko dní nastane tretí halving tejto kryptomeny. Ide o fundament, na ktorý čakáme už niekoľko rokov. V minulosti totiž práve po halvingu začal ten najväčší rast celého trhu s kryptomenami. Všetci si pamätáme na obrovský krypto-ošiaľ z roku 2017. Aj ten má svoje korene práve v minulom halvingu.

Kedy nastane ďalší Bitcoin halving?

Ďalší Bitcoin halving je už veľmi blízko. Presný čas a dátum sa však určiť nedá. Prichádza vždy po vyťažení 210 000 blokov (1 blok ~ 10 minút). Odhadom to však príde už o:

V tomto článku nájdete

  • Čo je to Bitcoin halving?
  • Prečo je halving tak dôležitý?
  • Dá sa zarobiť na Bitcoin halvingu?
  • Ako zarobiť na Bitcoin halvingu?
  • Zabudnite na krátkodobé špekulácie a gambling
  • Ako kúpiť Bitcoin
  • Ako obchodovať Bitcoin, aby ste zbytočne neprerobili?
  • Bitcoin ako záchrana v čase krízy

Čo je to Bitcoin halving?

Pochopiť halving je veľmi jednoduché, no najprv je vhodné napísať pár slov o ťažbe. Ťažiari zabezpečujú fungovanie tejto kryptomeny a nahradzujú funkcionalitu banky. Ide o dômyselný systém, ktorý umožňuje bezpečné potvrdzovanie prevodov BTC bez nutnosti spoliehať sa na tretiu stranu. Ťažba Bitcoinu je decentralizovaná, čo znamená, že ťažiarom sa môže stať ktokoľvek a celý systém je otvorený. Vaše peniaze nemusíte zveriť do rúk nikomu. Bitcoin je v podstate digitálny cash – internetové peniaze, ktoré sa nedajú ukradnúť a štát ani banka vám na ne nemôže siahnuť.

Transakcie BTC sa ťažia v takzvaných blokoch. Systém funguje tak, že sa vyťaží v priemere jeden blok každých desať minút a ťažiar, ktorý ho nájde, zaň získa odmenu (v súčasnosti sa ťažiari združujú v pooloch, spájajú svoj výkon a odmeny si delia).

Aktuálne je odmena za vyťaženie bloku 12,5 BTC (nové mince vytvorené z ničoho) plus všetky poplatky za transakcie, ktoré sa v danom bloku nachádzajú. Ako názov napovedá, halving toto číslo zníži na polovicu. Po novom bude vznikať iba 6,25 BTC a inflácia sa tak zníži na polovicu!

Sledujte kryptomagazin na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo o halvingu a ďalších témach.

Preč je halving tak dôležitý?

Ťažba Bitcoinu zabezpečuje jeho fungovanie, vrámci možností rovnomernú distribúciu mincí, no zároveň spôsobuje infláciu a vytvára tak negatívny tlak na cenu. Bitcoin sa ťaží pomocou ASIC minerov, ktoré sú veľmi drahé a samotné ťaženie spotrebováva dosť veľa energie. Ťažiari si náklady pokrývajú predajom veľkej častí mincí. Každý nový Bitcoin však niekto musí kúpiť a to vyžaduje neustály prílev peňazí do systému.

Podľa dlhodobej analýzy inflácie sa predpokladá, že v súčasnosti zožerie 400 miliónov dolárov mesačne. Ide o investície zo strany bánk, peňažných fondov, investorov či obyčajných ľudí, ktoré majú doslova nulový vplyv na cenu BTC.

Zdroj tejto informácie nájdete v tomto článku.

bitcoin halving

Dá sa zarobiť na Bitcoin halvingu?

400 miliónov je skutočne enormné číslo. Tieto peniaze však v posledných troch rokoch zabezpečili, že sa Bitcoin v priemere držal okolo ceny 7000 $. Po halvingu však bude potrebných “iba” 200 miliónov a zvyšných dvesto miliónov, ktoré reálne každý mesiac pritečú do systému, bude prispievať k rastu. Ročne tak Bitcoin získa 2,4 miliardy, čo sú peniaze, ktoré rozhodne zahýbu jeho cenou.

Ako ste sa iste dovtípili, skutočný vplyv na cenu Bitcoinu bude mať halving až o niekoľko mesiacov. Znížená inflácia sa na cene určite neprejaví okamžite. Je tu však ešte jeden faktor, ktorý už teraz výrazne ovplyvňuje hodnotu tejto kryptomeny. Je ním pobláznenie ľudí.

V posledných mesiacoch popularita Bitcoinu poriadne narastá. Môže za to mnoho faktorov. Prudko kolísajúca cena, silné fundamenty a samozrejme aj halving. Podľa dát z platformy Google Trends halving vyhľadáva enormné množstvo ľudí a v najbližších dňoch bude záujem ešte prudko narastať.

Ak to skombinujeme s rastúcou cenou BTC, nazdávame sa, že veľa ľudí teraz prvýkrát alebo po dlhej dobe nakupuje kryptomeny. Zvýšený záujem o Bitcoin môže spôsobiť jeho krátkodobý rast, i keď treba si na takéto závery dávať pozor! Veľa profesionálnych obchodníkov túto udalosť neberie do úvahy.

Ak v blízkej dobe (teda aj po halvingu) zvažujete nákup kryptomien, rozhodne si prečítajte tento článok. Nájdete tam dôležité informácie, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa zbytočným chybám.

>>>Ako obchodovať Bitcoin halving? – Hlavne si prestaňte domýšľať<<<

Ako zarobiť na Bitcoin halvingu?

Spoliehať sa na FOMO efekt a dúfať že to do halvingu ešte porastie nemusí byť dobrý nápad. Bitcoin už má za sebou sedem týždňov nepretržitého rastu. Po tak dlhom ziskovom období väčšinou prichádza pád. Veľa špekulantov sa tiež riadi stratégiou “buy the rumor, sell the news” a začnú pred halvingom predávať. Cena je už dosť vysoko a Bitcoinu teraz v ceste stojí najsilnejšia rezistencia v histórii!

Viac sa dozviete tu: Bitcoin útočí najsilnejšiu rezistenciu v histórii! Prekoná ju? + ANKETA

Navyše, Bitcoin neexistuje vo vákuu. Je súčasťou finančného trhu, ktorý je od vypuknutia pandémie koronavirusu v silnej recesii. Ekonómovia predpokladajú, že svetová ekonomika sa z toho bude zotavovať celé roky. V zlej kondícii však bola už predtým. COVID-19 pôsobil iba ako rozbuška.

Americký FED celých sedem týždňov umelo nafukoval akciové indexy, aby nepadli príliš tvrdo. Teraz však výrazne hodnotu finančných injekcií a ekonomiku pravdepodobne pošle do riadeného prepadu.

FED prestáva nafukovať akciové indexy – Prichádza riadený pád ekonomiky?

Zabudnite na krátkodobé špekulácie a gambling

Bitcoin bol v posledných mesiacoch na akciové indexy silne naviazaný a je pravdepodobné, že sa ho nadchádzajúci pád dotkne. Samotná kryptomena je v dobrej kondícii a dlhodobo prekonáva akcie, takže na ňu ekonomická recesia nemusí dopadnúť tak tvrdo, no bolo by bláznovstvo očakávať, že z nej bude profitovať. Každý veľký pohyb akciových indexov naň bude mať aj naďalej silný vplyv.

Porovnanie Bitcoin halving fraktálov nájdete v tomto článku. Ukazujú, ako by Bitcoin mohol zareagovať na nadchádzajúci halving.

Prepadu ceny Bitcoinu v krátkom časovom horizonte nahráva aj pohľad do minulosti. Halvingom z rokov 2012 a 2016 síce predchádzal menší rast spôsobený prevažne FOMO efektom, no to skutočné Bitcoin rallye prišlo až oveľa neskôr. A bolo aj podstatne väčšie! V podstate sa dá povedať, že každý halving stál na začiatku otočenia trendu, ktoré nakoniec vyústilo šialeným parabolickým rastom.

  • Po prvom halvingu (2012) sa Bitcoin dostal z niekoľkých jednociferných čísel až na 130 $ z konca roka 2013.
  • Druhý halving (2016) ho poslal z niekoľkých stoviek až na súčasné historické maximum – 20 000 $.

Samozrejme, neexistuje istota, že v najbližších 20-30 mesiacoch spraví ďalšiu krásnu parabolu, no šanca tu je. A vy môžete byť na samom začiatku tejto spanilej jazdy. Ak sa však nakoniec rozhodnete nakúpiť, urobte to bezpečne a bez zbytočných poplatkov. Pripravili sme pre vás prehľadný návod ako na to. Zvládne to úplne každý! A za prvý nákup navyše získate 10 $ ZDARMA.

Považujete tento článok za dobrý? Pošlite ho vašej rodine a priateľom a rozšírte povedomie o Bitcoine! Nie každý vie o halvingu a pritom ide o potenciálne jedenu z najdôležitejších udalostí tohto roka.

Ako kúpiť Bitcoin?

Verzia pre desktop:

https://kryptomagazin.sk/coinbase/

Verzia pre mobil:

Ako nakúpiť/predať kryptomeny s minimálnym poplatkom

Ako obchodovať Bitcoin, aby ste zbytočne neprerobili?

V žiadnom prípade však neinvestujte peniaze, ktoré vám neskôr môžu chýbať. Nákup Bitcoinu alebo iných kryptomien je extrémne rizikový neexistuje absolútne žiadna záruka, že zarobíte. Práve naopak! Môžete veľmi ľahko spanikáriť a prísť o veľkú časť vkladu! Ak teda premýšľate nad investovaním väčšieho balíka peňazí, nekonajte na vlastnú päsť. Napíšte nám e-mail a poradíme vám, čo a ako, prípadne vám zabezpečíme konzultáciu s profesionálom.

Aj pri menších vkladoch však odporúčame poistiť sa a vyuźiť schopnosti nášho tímu obchodníkov. V našej VIP sekcii nájdete denné analýzy Bitcoinu a ďalších kryptomien. Členstvo v tejto sekcii navyše do halvingu ponúkame s až 50% zľavou!

>>>Pozrieť si VIP sekciu<<<
>>>Pozrieť si ponuku<<<

Zaujať vás prípadne môže aj naša Vysoká škola obchodovania, ktorá je do halvingu tiež dostupná za krásnu zľavu 30-50%:

>>>Vysoká škola tradingu<<<

Bitcoin ako záchrana v čase krízy

Oplatí sa však dávať v čase krízy peniaze do niečoho tak rizikového, ako Bitcoin? Nie je to skôr investícia do dobrých časov, keď sa kryptomeny môžu zviesť na vlne prosperity? Nuž… možno áno a možno nie. Súčasná ekonomická recesia začína naozaj desivo a rozhodne neskončí spolu s pandémiou koronavirusu. Prvýkrát od druhej svetovej vojny je tu šanca, že bude potrebný ekonomický reštart. Prechod na úplne nový systém, ktorý bude stabilnejší a menej náchylný na tvorenie bublín. Niečo sa musí zmeniť! Bohatí nemôžu naďalej finančnými machináciami okrádať obyčajných pracujúcich ľudí!

Štúdia od FEDu – Bitcoin nie je digitálne zlato… zatiaľ!

Stane sa Bitcoin počas krízy novým štandardom? Globálnou menou, ktorou bude možné platiť na celom svete? S najväčšou pravdepodobnosťou NIE. To by bolo šialené. ALE! Je tu jedno dôležité ale.

Bitcoin vznikol ako odpoveď na finančnú krízu z roku 2008. Jeho tvorca – Satoshi Nakamoto (skutočnú identitu tejto osoby nepoznáme) sa tak pokúsil vytvoriť digitálnu menu, ktorá by nebola závislá na vláde, či centrálnej banke. Bitcoin namiesto toho funguje na základe matematiky a jeho jedinou funkciou je presun hodnoty cez internet. Je verejne dostupný úplne všade. S trochou vynaliezavosti sa k nemu dostane naozaj každý a jeho hodnotu určuje trh. Nedá sa cenzurovať a nediskriminuje.

Tieto vlastnosti mu skvelo poslúžia v začínajúcej kríze. Ešte ani poriadne nezačala, no centrálne banky svetových veľmocí už stihli vytlačiť tisícky miliárd dolárov čo však čoskoro začne zvyšovať infláciu. A to poriadne! Akcie, ktoré posledných 12 rokov rástli, tiež začnú klesať a ľudia začnú hľadať bezpečný prístav pre svoje peniaze. Skúšali ste však kupovať fyzické zlato? Je vypredané!

Pohľad ekonóma – Ekonomika kolabuje, ale akcie rastú – Je to recept na katastrofu?

Bitcoin si však na burze kúpite vždy. Nikdy sa nestane, že by bol vypredaný. Jeho cena sa v časoch veľkého dopytu zvýši. Ak bude dopyt vysoký, zvýši sa poriadne. Ak bude nízky, preváži ponuka a cena pôjde dole.

Záujem o Bitcoin podporí jeho rast

Každý fanúšik kryptomien teraz špekuluje, čo sa stane počas nasledujúcej krízy. Začne záujem o Bitcoin rásť? Ak áno, porastie aj jeho cena, čo pritiahne pozornosť médií a ďalej zvýši záujem. Ak to prekročí kritickú hranicu, je dosť možné, že vznikne podobné rallye, ako to z roku 2017.

Mnohí ľudia sa nazdávajú, že danou kritickou hranicou bude dosiahnutie historického maxima (20 000 $). Počas krízy však možno úplne postačí, ak sa Bitcoin oddelí od akciových indexov a začne na ich pokles reagovať rastom. To však už iba špekulujeme.

Jedno je však isté. Sledovať Bitcoin v najbližších mesiacoch, či dokonca rokoch, sa oplatí! Mrknite teda občas na Kryptomagazin. Budeme tu a budeme aj naďalej poskytovať to najkvalitnejšie krypto-spravodajstvo v slovenskom jazyku. A nie len to!

Informujeme aj o kryptomenách a celkovo o všetkom, čo stojí za reč. Ak chcete ostať informovaní, dajte nám like na facebooku. Vo vašom feede sa začnú objavovať aj naše články a neujde vám žiadna zaujímavosť zo sveta kryptomien!

Kvakomat PC bannerKvakomat mobil