Bitcoin flash crash

Bitcoin od pondelka ukazuje silu a dnes ráno sa dokonca priblížil ku hladine 60 000 dolárov. Nakoniec sa však zastavil 200 dolárov od cieľa a pred hodinou behom piatich minút padol o 3000 USD. Takýto flash crash sa na trhu s kryptomenami deje relatívne často, pretože vďaka nízkej likvidite stačí aj malá čiastka, na krátkodobé zhodenie ceny.

Podľa dát z burzy Bitstamp Bitcoin padol z cca $59 800 až pod 57 000 dolárov. Tento náhly pokles ceny rozpútal poriadny chaos na futures a options platformách, kde veľa traderov používa vysoké páky.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Pokles ceny o 5% stačil na to, aby sa vymazali prepákované long pozície v hodnote 600 miliónov dolárov. To jasne ukazuje, že byť chamtivý a kupovať kryptomeny na dlh sa jednoducho neoplatí. My to vo všeobecnosti nikdy neodporúčame, a preto na našom webe nenájdete ani návody na margin trading kryptomien.

Prečo nie? Podrobne sme to vysvetlili v tomto článku. Tiež sme tam odporučili rokmi overenú stratégiu, pri ktorej je možné zbohatnúť na kryptomenách.

Prečo sa v bullrune dejú takéto náhle prepady?

Bitcoin dnes poriadne vytrestal špekulantov, podobne, ako to urobil na začiatku marca, keď z ATH na hladine 62 000 USD v priebehu niekoľkých dní padol až na $50 000. V tom čase z trhu zmizli longy za 6 miliárd dolárov. Tieto pozície väčšinou otvárajú retailoví obchodníci, ktorí naivne čakajú, že ak nakúpia na páku 1:20 a Bitcoin stúpne o 50%, tak zdesaťnásobia svoj kapitál.

Bohužiaľ, tak to nefunguje. Bitcoin síce s najväčšou pravdepodobnosťou ešte bude rásť, no market makeri, ktorí spravujú derivátové platformy a dodávajú likviditu do trhu, by na extrémne ziskových prepákovaných pozíciach museli prerobiť. Predsa len, obchodovanie je hra s nulovou výslednicou. Aby bol jeden v zisku, druhý musí stratiť.

Prečítajte si najnovšiu technickú analýzu Bitcoinu od nášho ekonóma Jaroslava – Bitcoin (BTC) posilňuje napriek rally na DXY

Takže pre veľkých hráčov je výhodné v správnom čase trochu zhodiť cenu a spustiť tým vlnu likvidácií. Pri uzatváraní long pozície sa Bitcoiny predávajú, čo cenu tlačí ešte nižšie a vzniká tak kaskádový efekt, ktorý môže pokračovať veľmi dlho.

Aj malá manipulácia s cenou, tak môže Bitcoin zhodiť o 5-15% a veľkí hráči dostanú šancu nakupovať lacné BTC.

A presne pre to sa neoplatí obchodovať na páku. Ak otvoríte veľkú pozíciu, niekto si po ňu príde a zlikviduje vám účet, pretože táto činnosť je extrémne zisková. Vo všeobecnosti odporúčame nakupovať iba za peniaze, ktoré si môžete dovoliť stratiť a Bitcoiny držať minimálne 3-5 rokov. To je overený spôsob, ako zbohatnúť na kryptomenách.

Chcete nakupovať Bitcoin, či ďalšie kryptomeny? Odporúčame využiť služby burzy Binance, ktorá ponúka široký výber kryptomien a Earn platformu, na ktorej je možné získať úroky za dlhodobé držanie kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Návod na použitie Earn platformy burzy Binance:

NÁVOD: Takto môžete získať úroky 1-35% p.a. za dlhodobé držanie kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance